Zrušit Rezervaci
Výtvarný kroužek
Najdete nás na Facebooku

POŘADY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

školní rok 2016 – 2017

 

5. října
STAŘEC A MOŘE

Ernest Hemingway
„My big fish must be somewhere.“ – „Někde ta má veliká ryba být musí.”

Divadlo Tramtarie uvádí další dílo zlatého fondu světové literatury, tentokrát exkluzivní. Inscenace Divadla Tramtarie Stařec a moře je jedinou českou divadelní adaptací životního díla amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, který je držitelem Nobelovy ceny za literaturu.
Legendární novela z roku 1952 vypráví příběh starého rybáře Santiaga, který se sám na stařičké rozkymácené loďce pustí do strhujícího zápasu s obrovskou mořskou rybou, zápasu, ze kterého může vyjít živý jenom jeden. Stařec a moře není pouhým popisem onoho střetu, ale především oslavou lidské vůle, odvahy a také odvěké sounáležitosti člověka s přírodou…
Divadlo Tramtarie uvádí Starce a moře v zajímavé a moderní úpravě. Výrazné a originální výtvarné zpracování doplňuje lyričnost předlohy a dohromady tvoří citlivý a svěží celek.

Inscenace je nazkoušena také v angličtině!
Délka představení: 80 minut bez přestávky
Uvádí DIVADLO TRAMTARIE OLOMOUC
Více na: www.divadlotramtarie.cz

 

16. listopadu
ETIOPIE - Střecha Afriky 

Přibližujeme život v jedné z nejchudších zemí světa, která je po mnoha stránkách unikátní a má ve své podstatě dvě naprosto odlišné tváře. Zatímco sever země je obydlen nejstaršími ortodoxními křesťany světa, kteří se hlásí k potomkům krále Šalamouna a královny ze Sáby, na jihu žije skoro stovka divokých kmenů. Jsou to lidé, kteří se téměř nesetkávají s "moderní" civilizaci. Žijí v podmínkách doby kamenné, oblékají se často jen do kousků zvířecích kůží a ornamentů, malovaných přímo na tmavém těle a ženy některých kmenů se krášlí vkládáním hliněných destiček do vytahaných rtů a ušních lalůčků a přes rameno se jim často pohupují kalašnikovy....

Programy se skládají ze dvou bloků po 45 minutách mezi nimiž je cca 10 min přestávka. Programy jsou bohaté na informace i osobní zážitky, obsahují téměř tisícovku velkoplošných snímků, zaznívá zde etnická hudba. Výraznou předností je to, že jsme přímými účastníky cesty a vše, co sdělujeme jsme prožili, poznali a zažili. Závěrečná soutěž o ceny, následuje po skončení pořadu.

Velkoplošná panoramatická diashow Václav a Lenka Špillarovi

 

Leden – únor
My děti ze stanice ZOO

Christiane F., Kai Hermann, Horst Rieck

Dramatizace známého knižního bestselleru o životě patnáctileté Christiany F. Ve dvanácti letech zkusila poprvé hašiš, LSD, krádeže, heroin a stanici ZOO, kde všechno začíná i končí. Berlín je obklopen zdí. Christiana a její přátelé jsou bezradní vůči systému, společnosti a hlavně vůči sobě samým.

ČINOHERNÍ STUDIO Ústí nad Labem
Délka představení: 105 minut bez pauzy
Více na: http://www.cinoherak.cz/repertoar/my-deti-ze-stanice-zoo/

„Mám to pod kontrolou. Přestat můžu kdykoliv, ale nemám na to náladu.“

 

4.dubna
KDYŽ CHCEŠ TAK, TO DOKÁŽEŠ!

HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové.

RADOSLAV "GIPSY" BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Čím je program výjimečný a proč je efektivní:

  • Radoslav Banga má mimořádný životní příběh, talent i schopnost oslovit mladou generaci. Může být jedinečnou motivací pro všechny, kteří se cítí z jakékoliv příčiny handicapováni, ale z druhé strany také přispět ke zmírnění nesnášenlivosti a předsudků
  • zprostředkování informací mediálně známou osobností je pro děti a mládež velmi atraktivní
  • zvolená forma (hudba s doprovodným slovem) jé této věkové skupině blízká a je pro ni snadno přijatelná
  • poznatky získané formou zážitku jsou dlouhodobě zapamatovatelné a snadno vybavitelné
  • osobní zkušenosti a pozitivní příklady jsou často mnohem působivější než pouhá teorie
  • nejedná se o jednorázovou akci, metodika a pracovní listy umožňují pedagogům i žákům na program systematicky navázat a dlouhodobě s ním v rámci vyučování pracovat.

Více na: http://www.azrodina.cz/4644-kdyz-chces-tak-to-dokazes

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru

 

 
 
| © 2014, HANKŮV DŮM, kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem | navštivte také naše webové stránky KINO SVĚT http://www.kino-svet.cz/ |
| Idea & Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |