Zrušit Rezervaci
Výtvarný kroužek
Najdete nás na Facebooku

POŘADY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

školní rok 2017 – 2018

 

5. října
ROMEO A JULIE

„Největší příběh všech dob. Tentokrát v unikátní úpravě pro dva herce. Shakespeare v próze. Shakespeare pro dva. Shakespeare is dead! Prostě o lásce.

Nesmrtelný příběh Romea a Julie je tentokrát nahlížen moderní optikou. Nejde o klasické a v dnešní době již trochu přežité zpracování tisíckrát inscenované hry. Režisér se rozhodl, zcela v duchu trendů současného světového divadla, osekat příběh na kost, vzít základní kostru děje a obalit ho novým druhem vyprávění, za pomoci kreativního inscenačního pojetí. Hraje se pod jevištěm velké scény Divadla Gong, se zataženou elevací. Na vzniklém prostoru se udělá z židlí ve třech řadách aréna, v níž budou pouze dva herci suplovat všechny postavy dramatu. Scénář je volně převeden z veršů do prózy, zkrátka vše se uzpůsobí tak, aby výsledek co možná nejvíce oslovil mladého diváka, jemuž je inscenace převážně určena.

Délka představení: 80 minut bez přestávky
Uvádí DIVADLO AHA PRAHA

více na: www.divadloaha.cz

 

15. listopadu
VIETNAM - Země plná kontrastů

Program je zpracován tak, aby žákům představil Vietnam jak po stránce zeměpisné, tak částečně v historických, přírodopisných a ekologických souvislostech regionu a zároveň jim pro zpestření nabídne i některá naše osobní humorná setkání a zážitky s místními lidmi či neotřelé pro Vietnam typické situace. Vietnam je země nečekaných rozdílů, kde se snoubí budhismus s křesťanstvím a "čisté" komunistické myšlenky s překotným kapitalismem. Země velmi pracovitých lidí a mohutného potenciálu. Vietnam je země stojící za poznání!

Programy se skládají ze dvou bloků po 45 minutách, mezi nimiž je cca 10 min přestávka. Programy jsou bohaté na informace i osobní zážitky, obsahují téměř tisícovku velkoplošných snímků, zaznívá zde etnická hudba. Výraznou předností je to, že jsme přímými účastníky cesty a vše, co sdělujeme jsme prožili, poznali a zažili. Závěrečná soutěž o ceny, následuje po skončení pořadu.

Velkoplošná panoramatická diashow - Václav a Lenka Špillarovi

 

22. března
KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat!

„Kabaretní formou odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu včetně autorských písniček zároveň s původními slavnými výstupy a monology ze Shakespearových tragédií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar.“ (Jiří Trnka, režisér inscenace)

„Je potřeba ocenit autorský přístup dramaturga Vladislava Kracíka a hostujícího režiséra Jiřího Trnky, kteří stojí za chytře vystavěným scénářem inscenace.“ (Pavla Bergmannová, Divadelní noviny)

Uvádí DIVADLO TRAMTARIE OLOMOUC
více na: http://www.divadlotramtarie.cz/inscenace/kabaret-nahaty-shakespeare/

 

duben
SAFARI V ČECHÁCH

Režisér Ivo Pavelek po sedmi letech práce uvedl na filmová plátna snímek pojednávající o životě bývalého ředitelé dvorské zoo Josefa Vágnera, kterého proslavily zejména jedinečné transporty zvířat z Afriky do Evropy. Celovečerní dokument Safari v Čechách měl premiéru 26. dubna v Hradci Králové, druhá premiéra se konala o den později přímo ve Dvoře Králové.

„Největším přínosem díla Ivo Pavelka a jeho kolegů není jen oživení vzpomínek pamětníků na vizionáře a mimořádnou osobnost v historii československých zoologických zahrad, ale především představení této charismatické osobnosti mladé generaci, která již často nemá ponětí o tom, kdo byl Josef Vágner,“ říká Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové.

Josef Vágner, lesník, zoolog, cestovatel a spisovatel, působil jako ředitel dvorské zoo v letech 1965 až 1983. V 70. letech prosadil, aby se zahrada začala orientovat na africkou faunu, a přišel i s myšlenkou na vybudování safari. Podnikl několik velkých expedic do Afriky, kde zorganizoval odchyty a přesuny více než 2000 zvířat.

Režisérem a producentem snímku se stal Ivo Pavelek, který v minulosti produkoval filmy jako Waterloo po česku, Bolero nebo režíroval celovečerní dokument Arnošt Lustig - devět životů. "Přestože jsem se doposud věnoval zcela odlišným tématům, osobnost Vágnera mě ihned zaujala. Je to pro mě vizionář, který už tehdy věděl, že se nad osudem africké divočiny stahují mračna a že převoz zvířat do Evropy je jedním ze způsobů, jak dát do budoucna některým druhům šanci přežít,“ říká Ivo Pavelek.

Více na: https://zoodvurkralove.cz/cz/o-zoo/novinky/safari-v-cechach-novy-dokumentarni-film-o-legendarnim-rediteli-dvorske-zoo-josefu-vagnerovi

KINO SVĚT

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru

 

 
 
| © 2014, HANKŮV DŮM, kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem | navštivte také naše webové stránky KINO SVĚT http://www.kino-svet.cz/ |
| Idea & Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |