Zrušit Rezervaci
Výtvarný kroužek
Najdete nás na Facebooku

POŘADY PRO I. stupeň ZŠ 2. – 5. ročník

školní rok 2016 – 2017

 

14. října
AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ

Představení Divadla rozmanitostí „Ať žijí duchové“ vzniká volně podle všem známého filmu. Divadlo ovšem nabízí zcela nový pohled, zkrátka starý známý příběh v novém kabátě. Děti uvidí na vlastní oči neuvěřitelná kouzla, uslyší živě hranou hudbu a zpívající i tancující loutky a herce. Vznikne podívaná pro pro všechny, kteří se budou chtít zasmát, pobavit a ti starší třeba i trochu zavzpomínat.

Délka představení 70 minut s malou přestávkou
Uvádí: DIVADLO ROZMANITOSTÍ MOST
Více na: www.divadlo-rozmanitosti.cz

 

29. listopadu
ZAPOMNĚLI NA MĚ

Každý rodič to zná. A každé dítě také. Občas někdo z nich řekne tomu druhému něco, co by nejraději nikdy nevyslovil. Co vůbec nemyslel vážně. Co by chtěl hnedle vzít zpět. Jenže už se stalo...
„Ještě jednou a já tě přetrhnu!“ zakřičí občas unavený tatínek na nezbedného synka, aby ho o chvíli později už zase hladil láskyplně po vláskách.
„Nech mě být! Nemám tě ráda!“ piští jindy po probuzení holčička na nebohou maminku, kterou by přitom za nic na světě nevyměnila.

I hrdina naší nové pohádky, malý Vendelín, si takhle jednou otevřel pusu na své rodiče, aniž by vlastně pořádně tušil, co říká: „Dejte mi konečně pokoj! Zapomeňte na mě!“ Nejenže pořádně netušil, co to vlastně říká, ale především nevěděl, že na stěně visí kukačkové hodiny, které mají tak trochu kouzelnou moc. A tak se Vendovo přání zčistajasna vyplnilo. Jako mávnutím kouzelného proutku Venda zmizel. Ztratil se. A rodiče na něj v mžiku oka zapomněli.

Mezi námi, on se vlastně spíše jenom zmenšil. Najednou se vedle něj zapomenutá ponožka jeví veliká skoro jako žirafa. A jediný, kdo je ochoten se s ním kamarádit, je smradlavý sýr z ledničky. Možná by si časem našel Venda v novém světě i jiné kamarády, kdyby tolik netoužil vrátit se k rodičům. Jenže se dozví, že ho rodiče musí zavolat jménem dříve, než usnou. Jinak by už zůstal navždy takto ztracený... Ale jak to má proboha zařídit?

Moderní autorskou pohádku napsal pro Naivní divadlo uznávaný mladý dramatik a režisér Petr Vodička.
Uvádí NAIVNÍ DIVADLO Liberec
Více na: www.naivnidivadlo.cz

 

15. února
ROBINSON CRUSOE

 Inscenace představí osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl. Jak přežít? Jak se uživit? Jak bojovat proti nebezpečí, nudě a zoufalství? Jak se ubránit lidojedům? Jak naučit Pátka slovo přítel? A především – jak se dostat z toho prokletého ostrova zpět domů?

Příběh Robinsona Crusoea plný exotiky a dobrodružství se špetkou nadsázky a humoru můžete zažít na vlastní kůži v Divadle Polárka.

Délka představení: 83 minut bez přestávky.
Uvádí DIVADLO POLÁRKA BRNO
Více na: www.divadlopolarka.cz

 

Březen - duben
LISTOVÁNÍ

co je LiStOVáNí?

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade    za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

První LiStOVáNí v roce 2003 udělal Lukáš Hejlík a Pavel Oubram, už v druhém je doplnila spolužačka Věra Hollá. Dlouho tak projekt utvářelo toto trio "HejHolOu". Se zvyšujícím se zájmem o scénické čtení se ansámbl velice rychle rozrostl o zkušené a talentované herce z několika českých divadel. Ze širšího jádra zmiňme Lenku Janíkovou, Alana Novotného nebo Tomáše Drápelu, celkově se v něm však objevilo herců spoustu.

Na stránkách: http://www.listovani.cz/listovani-pro-skoly/varianty-pro-skoly.html  najdete několik variant pořadu, prosím vyberte alespoň 2 a dle toho pořad objednám. Listování může proběhnout i 3x dopoledne pro různé třídy, maximálně však cca 120 dětí/pořad.

Délka představení se pohybuje mezi ověřenými 35 až 60 minutami, podle věkové skupiny. 

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru

 

 
 
| © 2014, HANKŮV DŮM, kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem | navštivte také naše webové stránky KINO SVĚT http://www.kino-svet.cz/ |
| Idea & Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |