Zrušit Rezervaci
Výtvarný kroužek
Najdete nás na Facebooku

POŘADY PRO II. stupeň ZŠ

školní rok 2016 – 2017

 

19. října
TŘI MUŠKETÝŘI

Uvádí DOCELA VELKÉ DIVADLO Litvínov
www.docelavelkedivadlo.cz 

 

16. listopadu
ETIOPIE - Střecha Afriky

Přibližujeme život v jedné z nejchudších zemí světa, která je po mnoha stránkách unikátní a má ve své podstatě dvě naprosto odlišné tváře. Zatímco sever země je obydlen nejstaršími ortodoxními křesťany světa, kteří se hlásí k potomkům krále Šalamouna a královny ze Sáby, na jihu žije skoro stovka divokých kmenů. Jsou to lidé, kteří se téměř nesetkávají s "moderní" civilizaci. Žijí v podmínkách doby kamenné, oblékají se často jen do kousků zvířecích kůží a ornamentů, malovaných přímo na tmavém těle a ženy některých kmenů se krášlí vkládáním hliněných destiček do vytahaných rtů a ušních lalůčků a přes rameno se jim často pohupují kalašnikovy....

Programy se skládají ze dvou bloků po 45 minutách mezi nimiž je cca 10 min přestávka. Programy jsou bohaté na informace i osobní zážitky, obsahují téměř tisícovku velkoplošných snímků, zaznívá zde etnická hudba. Výraznou předností je to, že jsme přímými účastníky cesty a vše, co sdělujeme jsme prožili, poznali a zažili. Závěrečná soutěž o ceny, následuje po skončení pořadu.

Velkoplošná panoramatická diashow Václav a Lenka Špillarovi

 

31. ledna 
MARIMBA LIVE DRUMS v moderním provedení

Originální koncerty pro mládež, kde hlavní roli hraje parta mladých bubeníků, která chce svým vrstevníkům ukázat, co se dá vše zahrát na bicí nástroje. A hlavně jít příkladem v pracovním nasazení a taky chtít něco dokázat. Mimo jiné, koncerty poukazují i na setkání dvou generací. Starší se může učit od té mladší a naopak předávání těchto informací na koncertech od svých kamarádů je někdy více než sto ZÁKAZŮ.

 

16. března
PRINCEZNA TURANDOT

Princezna Turandot – dcera čínského císaře – neví, co je láska, a za žádnou cenu se nechce vdávat. Vymíní si proto na otci, aby uzákonil krutou podmínku pro všechny její nápadníky. Kdo chce princezninu ruku, ten musí uhodnout tři její hádanky, jinak bude o hlavu kratší. A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá. Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt?

Příběh kruté a pyšné princezny Turandot zřejmě jako první zpracoval perský básník Nízámí již ve 12. století. Prostřednictvím sbírky pohádek Tisíce a jedné noci se pak dostal i do Evropy, kde jej typickými prvky commedie dell’arte okořenil Carlo Gozzi. Po něm se tímto příběhem nechala inspirovat i řada dalších evropských autorů v čele s Friedrichem Schillerem či Bertoldem Brechtem. Nejvíce ho však zřejmě proslavil Giacomo Puccini, který na jeho motivy zkomponoval věhlasnou stejnojmennou operu.    I české loutkové divadlo ovšem již má na kontě přinejmenším jednu jeho originální verzi, a sice legendární libereckou inscenaci Markéty Schartové Turandot Ukrutnice z osmdesátých let minulého století. A nyní se příběh čínské princezny objevuje i na prknech Divadla Drak.

DIVADLO DRAK Hradec Králové - www.draktheatre.cz

 

4.dubna
KDYŽ CHCEŠ TAK, TO DOKÁŽEŠ!

HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové.

RADOSLAV "GIPSY" BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Čím je program výjimečný a proč je efektivní:

  • Radoslav Banga má mimořádný životní příběh, talent i schopnost oslovit mladou generaci. Může být jedinečnou motivací pro všechny, kteří se cítí z jakékoliv příčiny handicapováni, ale z druhé strany také přispět ke zmírnění nesnášenlivosti a předsudků
  • zprostředkování informací mediálně známou osobností je pro děti a mládež velmi atraktivní
  • zvolená forma (hudba s doprovodným slovem) jé této věkové skupině blízká a je pro ni snadno přijatelná
  • poznatky získané formou zážitku jsou dlouhodobě zapamatovatelné a snadno vybavitelné
  • osobní zkušenosti a pozitivní příklady jsou často mnohem působivější než pouhá teorie
  • nejedná se o jednorázovou akci, metodika a pracovní listy umožňují pedagogům i žákům na program systematicky navázat a dlouhodobě s ním v rámci vyučování pracovat.

Více na: http://www.azrodina.cz/4644-kdyz-chces-tak-to-dokazes

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru

 

 
 
| © 2014, HANKŮV DŮM, kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem | navštivte také naše webové stránky KINO SVĚT http://www.kino-svet.cz/ |
| Idea & Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |