Zrušit Rezervaci
Výtvarný kroužek
Najdete nás na Facebooku

PĚVECKÝ SPOLEK ZÁBOJ

Sbormistři: Vít Mišoň, Petr Růžička

Počet členů: Spolek 57, Pěvecký sbor 38
Pravidelné zkoušky: každé pondělí od 18.30 hod. do 20.30 v Hankově domě

Pěvecký spolek Záboj byl založen v roce 1861. V současné době sdružuje nejen aktivní zpěváky, ale také příznivce sborového zpívání. Všichni se podílejí na financování spolku. Pěvecký sbor se schází každý týden ke zkouškám pod vedením dvou sbormistrů. Během roku uskuteční obvykle 12-15 koncertů a příležitostných vystoupení ve Dvoře Králové a okolí.

Účastní se pěveckých festivalů, spolupracuje se dvěma sbory z Německa. Reprezentoval Českou republiku v Itálii, Francii a Německu. Od roku 1994 zorganizoval ve Dvoře Králové již sedmkrát Setkání pěveckých sborů. Činnost Spolku Záboj je finančně podporována Městem Dvůr Králové nad Labem. Smíšený pěvecký sbor Záboj je členem Unie českých pěveckých sborů. Spolek Záboj byl zaregistrován do spolkového rejstříku vedeného u Krajského soudu v Hradci Králové pod sp. zn. L 1563.

Vyzýváme hudbymilovné spoluobčany Dvora Králové, kteří rádi zpívají:  

PŘIJĎTE MEZI NÁS!  
Věříme, že se Vám bude ve sboru ZÁBOJ líbit.

 


Pěvecký sbor Záboj přijímá nové členy

Smíšený pěvecký sbor Záboj přijme do svých řad nové členy, zejména muže. Pro sezonu 2016 připravujeme nový zajímavý program, tradiční jarní koncert se uskuteční v květnu . Přijďte nás podpořit! Čeká Vás příjemný kolektiv a krásné zážitky při společném zpívání.

Zkoušky probíhají každé PONDĚLÍ od 18:30 do 21:00 v učebně Hankova domu.

Dále informujeme, že 1. 3. 2016 se konala tradiční výroční členská schůze spolku, která schválila program na rok 2016, a to především: 2. 4. Soustředění 24. 5. jarní koncert v Hankově domě,, 27.5. připomenutí 10. výročí od úmrtí pana dirigenta Josefa Žídka v kostele sv.J.Křtitele, 4.6. účast na Festivalu v Osenicích, 18.6. koncert v Dolním Dvoře, 15.10. setkání pěveckých sborů v Hankově domě, 26.12. vánoční koncert v kostele sv.J.Křtitele ve Dvoře Králové. 

Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se na Vás.

Foto: Setkání pěveckých sborů se zúčastnily sbory Vlastislav z Heřmanova Městce, Foerster z Jičína a Smetana z Hradce Králové.

 
 
| © 2014, HANKŮV DŮM, kulturní zařízení města Dvůr Králové nad Labem | navštivte také naše webové stránky KINO SVĚT http://www.kino-svet.cz/ |
| Idea & Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |