POŘADY PRO I. stupeň ZŠ 2. – 5. ročník

školní rok 2017 – 2018

 

10. října
LiStOVáNí

Dobrodružství strýčka Ludvíka

Strýček Ludvík cestuje po různých zemích a říších a prožívá spousty vzrušujících příhod...

Strýček Ludvík v honduraských stepích, Strýček Ludvík ve švýcarské poušti, Strýček Ludvík v sibiřské džungli.

Strýček Ludvík není jen tak nějaký obyčejný strýček, je to strýček pohádkový. A ani jeho příběhy nejsou obyčejné... Strýček Ludvík se setkal s kouzelníky, na chvíli se stal šaškem v Opačném království, kde lidé chodí po rukou, a od jisté smrti ho zachránily jeho čtyři vlasy! To ale není všechno! Tak pojďte společně se strýčkem Ludvíkem šplhat do oblak, kamarádit se s obry, bojovat se strašidly, a možná se i dozvíte pár důležitých věcí o životě.

Jannec Levi (*1975, Izrael) vydal v roce 2008 první příběh pětidílné série pro děti Dobrodružství strýčka Ludvíka v honduraské divočině (česky Práh 2012). O dva roky později za ni získal Cenu knihovníků a do konce loňského roku se v Izraeli stala jednou z nejoblíbenějších dětských knížek – všech pěti dílů se prodalo skoro 150 tisíc výtisků. Co děti k jeho knížkám přitahuje? Levi si vymýšlí, jako když dýchá, stejně přirozeně jako děti.

Délka: do 45 minut
Účinkují: Lukáš Hejlík a Alan Novotný

Více na: http://www.listovani.cz/repertoar/pro-deti/item/dobrodruzstvi-strycka-ludvika-3.html?category_id=6

 

10. listopadu
CIRKUS UNIKUM

Náš svalovec chce, abyste viděli, jak uzvedne nejtěžší činku na světě. Naše provazochodkyně chce, abyste viděli, jak přejde po nejtenčím laně na světě. Náš krotitel chce, abyste viděli, jak vycvičí nejdivočejší zvíře světa. A pak je tu Hugo, který chce, abyste ho neviděli! Mistr úniků z lan, uzlů i řetězů! Mistr zmizení!

ŽIVÉ LOUTKY, ŽIVÁ HUDBA, ŽIVÉ DIVADLO!
Pokud aspoň jednou za představení nevzdychnete obdivné ach, vrátíme vám vstupné!

Uvádí DIVADLO POLÁRKA BRNO

 

 

 

1. února
HURVÍNKOVA CESTA DO TRAMTÁRIE

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, uvidíte.

Více na: http://www.spejbl-hurvinek.cz/galerie/foto/tramtarie

 

Březen - duben
BABU A PAPOUŠEK

Moderní a veskrze zábavná detektivka. V pohádkovém duchu a navíc v rytmu hip hopu pojednává o holčičce, která pátrá po ukradeném papouškovi. Přemoci toho nejpadouchovatějšího padoucha, jakého si jenom dovedete představit, pomáhá maličké Babu neobvyklá trojice pohádkových hrdinů ve svérázné velkoměstské variaci: vnímavý veršující raper, šikovný tulák bez domova a potřeštěný jogger neboli vytrvalý běžec.

Více na: http://www.naivnidivadlo.cz/predstaveni.php?idp=138

 

4. května
VELRYBÍ DOBRODRUŽSTVÍ

NEOBYČEJNÉ PŘÍBĚHY Z MEXICKÉHO POBŘEŽÍ
Naše cesta povede z Mexico City až na vzdálený a pustý Kalifornský poloostrov. Našim hlavním cílem jsou velryby, se kterými zažijeme neobvyklé velrybí dobrodružství. Uvidíme mexické přírodní i kulturní poklady. Nahlédneme do světa bojovných Aztéků.

ÚCHVATNÉ PÁSMO S NEOBYČEJNÝMI PŘÍBĚHY
Velmi úspěšná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč Mexikem – od Mexico City až po vzdálený a pustý Kalifornský poloostrov – prošpikovaná napínavými a neobvyklými cestovatelskými příběhy, které člověk jen tak nezažije.
 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru