POŘADY PRO II. stupeň ZŠ

školní rok 2017 – 2018

 

26. září
SAFARI V ČECHÁCH

Režisér Ivo Pavelek po sedmi letech práce uvedl na filmová plátna snímek pojednávající o životě bývalého ředitelé dvorské zoo Josefa Vágnera, kterého proslavily zejména jedinečné transporty zvířat z Afriky do Evropy. Celovečerní dokument Safari v Čechách měl premiéru 26. dubna v Hradci Králové, druhá premiéra se konala o den později přímo ve Dvoře Králové.

„Největším přínosem díla Ivo Pavelka a jeho kolegů není jen oživení vzpomínek pamětníků na vizionáře a mimořádnou osobnost v historii československých zoologických zahrad, ale především představení této charismatické osobnosti mladé generaci, která již často nemá ponětí o tom, kdo byl Josef Vágner,“ říká Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové.

Josef Vágner, lesník, zoolog, cestovatel a spisovatel, působil jako ředitel dvorské zoo v letech 1965 až 1983. V 70. letech prosadil, aby se zahrada začala orientovat na africkou faunu, a přišel i s myšlenkou na vybudování safari. Podnikl několik velkých expedic do Afriky, kde zorganizoval odchyty a přesuny více než 2000 zvířat.

Režisérem a producentem snímku se stal Ivo Pavelek, který v minulosti produkoval filmy jako Waterloo po česku, Bolero nebo režíroval celovečerní dokument Arnošt Lustig - devět životů. "Přestože jsem se doposud věnoval zcela odlišným tématům, osobnost Vágnera mě ihned zaujala. Je to pro mě vizionář, který už tehdy věděl, že se nad osudem africké divočiny stahují mračna a že převoz zvířat do Evropy je jedním ze způsobů, jak dát do budoucna některým druhům šanci přežít,“ říká Ivo Pavelek.

Více na: https://zoodvurkralove.cz/cz/o-zoo/novinky/safari-v-cechach-novy-dokumentarni-film-o-legendarnim-rediteli-dvorske-zoo-josefu-vagnerovi

KINO SVĚT

 

15. listopadu
VIETNAM - Země plná kontrastů

Program je zpracován tak, aby žákům představil Vietnam jak po stránce zeměpisné, tak částečně v historických, přírodopisných a ekologických souvislostech regionu a zároveň jim pro zpestření nabídne i některá naše osobní humorná setkání a zážitky s místními lidmi či neotřelé pro Vietnam typické situace. Vietnam je země nečekaných rozdílů, kde se snoubí budhismus s křesťanstvím a "čisté" komunistické myšlenky s překotným kapitalismem. Země velmi pracovitých lidí a mohutného potenciálu. Vietnam je země stojící za poznání!

Programy se skládají ze dvou bloků po 45 minutách, mezi nimiž je cca 10 min přestávka. Programy jsou bohaté na informace i osobní zážitky, obsahují téměř tisícovku velkoplošných snímků, zaznívá zde etnická hudba. Výraznou předností je to, že jsme přímými účastníky cesty a vše, co sdělujeme jsme prožili, poznali a zažili. Závěrečná soutěž o ceny, následuje po skončení pořadu.

Velkoplošná panoramatická diashow - Václav a Lenka Špillarovi

 

8. února
JAK JSTE TO MYSLEL PANE SHAKESPEARE? aneb ŽIVOT A DÍLO NEJVĚTŠÍHO DRAMATIKA

Představení je volným pokračováním série netradičních výchovně vzdělávacích pořadů v podání zkušené herecké dvojice Michala Moravce a Víta Troníčka. U příležitosti čtyřistapadesátého výročí narození Williama Shakespeara vznikla výuková hodina o jeho životě a tvorbě. Odborný výklad herci doplňují hranými ukázkami ze slavných her a sonetů, s důrazem na zachování typických dobových prvků a „shakespearovského“ jazyka, přičemž je dodržováno i základní členění jeho dramatické tvorby.

Uvádí DIVADÉLKO PRO ŠKOLY Hradec Králové

Více na: http://www.divadelkoproskoly.cz/clanek/jak-jste-to-myslel-pane-shakespeare-aneb-zivot-a-dilo-nejvetsiho-dramatika-vsech-dob-

 

12. dubna
STARÉ ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI

Hudební didaktická inscenace, inspirovaná stejnojmennou knihou Eduarda Petišky. Divadelní zpracování příběhů dávné mytologie, zavede diváky do krajů, kde poznají moc i slabosti olympských bohů a bájných hrdinů.

  • Daidalos a Ikaros
  • Prométheus
  • Orfeus
  • Sisyfos
  • Filemón a Baucis + Potopa

Délka představení 80 minut.

Uvádí DIVADLO SemTamFór Praha

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru