POŘADY PRO MŠ

školní rok 2017 – 2018

18. října
ZAČAROVANÝ LES

Pohádka o jednom kdysi krásném lese, který se díky lidem mění na ošklivý a nevlídný. Naštěstí jsou tu zvířátka, a ta si svůj les vzít nedají. Zvlášť když jim v tom pomáhají dva pohádkoví draci – Žofka a Ludva. Napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek, choreografie Lenka Lavičková, režie Lenka Lavičková a Jurij Galin.

Uvádí DOCELA VELKÉ DIVADLO LITVÍNOV

Více na www.docelavelkedivadlo.cz

 

27.listopadu
VÁNOČNÍ HVĚZDA

Vánoční pohádka s tradičními zvyky a nejznámějšími vánočními koledami s názvem “Vánoční hvězda." Je to příběh dvou veverek  Zubky a Drápka, které se dostanou do lidského obydlí na štědrý den a chtějí vědět, co jsou to ty vánoce? Veverky stoupají po větvích - patrech vánočního stromu a poznávají zvyky tradičních vánoc a diváci si spolu s herci zazpívají 8 nejznámějších koled. Zazpívají si se zlatým prasátkem, rolničkou, baletkou a vojáčkem, kocourem, slaměnou panenkou nebo Vánoční hvězdou. Na závěr si všichni zazpívají Tichou noc. 

Uvádí DIVADLO SCÉNA ZLÍN

Více na www.divadloscena.cz

 

18. ledna
O ZVÍŘATECH

Pusťte děti s Pavlem Novákem do světa fantazie. Hudební vystoupení pro děti „O zvířatech“ malé kluky a holky zavede do světa zvířat, kde se aktivně zapojí do zábavného dění a seznamují se:

  • se základy hudební výchovy zpěvem, tancem i tleskáním
  • s melodickými a rytmickými dovednostmi
  • se životním prostředím a se vším, co k přírodě patří
  • se zeměpisnými údaji souvisejícími s rozšířením živočišných druhů

Součástí tohoto vystoupení pro děti jsou pohádkové příběhy, veselé kostýmy, speciální rekvizity, scénky a projekce. Program je sestaven z 11 písniček a s vyprávěním zabere 50 minut.

K pořadu je připravená projekce s obrázky k danému tématu, speciální rekvizity a scénky.

Více na www.pavelnovak.cz/41-o-zviratech/

 

8. března
MAKOVÝ MUŽÍČEK

Byla jednou jedna babička, a ta byla tak chudá, že neměla nic než malou chaloupku a v ní dědečka.  A byl také dědeček, který zase neměl nic než chaloupku a babičku. Přestože toho měli tak málo, žili si docela spokojeně. Až jednou si takhle domů donesli makové zrníčko…

Příběh se odehrává na nočním stolku v pokojíčku malé holčičky, která podobně jako spoustu jiných dětí nemůže večer usnout. Naštěstí je tu pro podobné případy Útvar rychlého uspávání, který se spouští z lustrů či vylézá ze šuplíků, aby zastoupil únavou přemožené rodiče. A selže-li i on, pak musí na makovici přiletět odborník z největších, Makový mužíček. Ten sebou přináší modrý soumrak, klidný spánek a konejšivé sny.

Uvádí DIVADLO DRAK

Více na www.draktheatre.cz

 

10. dubna
CIRKUSÁCKÁ POHÁDKA

A je to tady! Nová pohádka Divadla Láryfáry! Opět plná humoru a písniček! Ovšem pozor, tentokrát z bláznivého cirkusového prostředí. Pojďte s námi zjistit, že vše co se na první pohled leskne a třpytí, může být ve skutečnosti úplně jinačí.

Za oponou Cirkusu Francesco totiž panují podivné poměry. Tvrdou rukou tu vládne principál Francesco a jeho žena Dulcinela. Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už tady neskáčou opice? To vše společně s dětmi zjistí a možná i napraví cestovatelka Betty, která si čirou náhodou koupí lístek právě do tohoto cirkusu.

Uvádí DIVADLO LÁRYFÁRY Praha

Více na www.divadlolaryfary.cz

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru