POŘADY PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

školní rok 2017 – 2018

 

31. října
Démoni současnosti

Tragikomedie o nástrahách dnešního světa

Hra o nejistotách a hledání dospívajících má svou úsměvnou i tragickou tvář. Krásné sny a přání se plní, ale výsledek nemusí být tak radostný a báječný. Hledáme přátele, lásku, toužíme mít hodně peněz... Ale cest, které ke splnění našich přání vede, je mnoho. Vybereme si tu nejjednodušší? Dát minimum – a dostat maximum? Vzít si od života to, co chceme – a to hned a bez námahy? Nejnovější hra Divadla Minaret je o sérii příčin a následků, o rozhodnutích, která nás dovedou tam, kam často ani nechceme... Dynamická inscenace Divadla Minaret oslovuje mladé lidi přímo a vtahuje je do příběhu. S použitím celé škály divadelních prostředků (hudba, masky, tanec...) provokuje k hlubšímu zamyšlení nad vlastním životem.

Po představení může následovat diskuse jako možnost herců setkat se s názory mladých diváků - i příležitost pro publikum mluvit s herci o démonech dnešního světa (a nejen o nich).

Více na: http://www.divadlominaret.cz/repertoar/demoni-soucasnosti

Uvádí DIVADLO MINARET PRAHA

 

15. listopadu
VIETNAM - Země plná kontrastů

Program je zpracován tak, aby žákům představil Vietnam jak po stránce zeměpisné, tak částečně v historických, přírodopisných a ekologických souvislostech regionu a zároveň jim pro zpestření nabídne i některá naše osobní humorná setkání a zážitky s místními lidmi či neotřelé pro Vietnam typické situace. Vietnam je země nečekaných rozdílů, kde se snoubí budhismus s křesťanstvím a "čisté" komunistické myšlenky s překotným kapitalismem. Země velmi pracovitých lidí a mohutného potenciálu. Vietnam je země stojící za poznání!

Velkoplošná panoramatická diashow - Václav a Lenka Špillarovi

 

22. března
KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespearav jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat!

„Kabaretní formou odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu včetně autorských písniček zároveň s původními slavnými výstupy a monology ze Shakespearových tragédií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar.“ (Jiří Trnka, režisér inscenace)

„Je potřeba ocenit autorský přístup dramaturga Vladislava Kracíka a hostujícího režiséra Jiřího Trnky, kteří stojí za chytře vystavěným scénářem inscenace.“ (Pavla Bergmannová, Divadelní noviny)

Uvádí DIVADLO TRAMTARIE OLOMOUC
více na: http://www.divadlotramtarie.cz/inscenace/kabaret-nahaty-shakespeare/

 

duben
SAFARI V ČECHÁCH

Režisér Ivo Pavelek po sedmi letech práce uvedl na filmová plátna snímek pojednávající o životě bývalého ředitelé dvorské zoo Josefa Vágnera, kterého proslavily zejména jedinečné transporty zvířat z Afriky do Evropy. Celovečerní dokument Safari v Čechách měl premiéru 26. dubna v Hradci Králové, druhá premiéra se konala o den později přímo ve Dvoře Králové.

„Největším přínosem díla Ivo Pavelka a jeho kolegů není jen oživení vzpomínek pamětníků na vizionáře a mimořádnou osobnost v historii československých zoologických zahrad, ale především představení této charismatické osobnosti mladé generaci, která již často nemá ponětí o tom, kdo byl Josef Vágner,“ říká Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové.

 

Josef Vágner, lesník, zoolog, cestovatel a spisovatel, působil jako ředitel dvorské zoo v letech 1965 až 1983. V 70. letech prosadil, aby se zahrada začala orientovat na africkou faunu, a přišel i s myšlenkou na vybudování safari. Podnikl několik velkých expedic do Afriky, kde zorganizoval odchyty a přesuny více než 2000 zvířat.

Více na: https://zoodvurkralove.cz/cz/o-zoo/novinky/safari-v-cechach-novy-dokumentarni-film-o-legendarnim-rediteli-dvorske-zoo-josefu-vagnerovi

KINO SVĚT

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru