poster

Dny R. A. Dvorského 2023: HLAVNÍ FESTIVALOVÝ VEČER

NÁHRADNÍ TERMÍN ZA 24. 3. 2023. VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI. POKUD VÁM NOVÝ TERMÍN NEVYHOVUJE, OBRAŤTE SE LASKAVĚ NA PANÍ MANNOVOU V PŘEDPRODEJI, TEL. 499 318 355 NEBO MAIL: mannova@hankuv-dum.cz

28. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského

V rámci programu hlavního festivalového večera vystoupí od 19 hodin skvělý chrudimský big band, který později večer vystřídá věhlasný Originální pražský synkopický orchestr. Před začátkem programu a o přestávce zahrají ve foyer žáci z místní základní umělecké školy.

 

BIG BAND CHRUDIM

Big Band Chrudim vznikl v roce 1997 a od té doby baví své posluchače skladbami jazzovými, swingovými, ale i latinskoamerickou hudbou, popem a tanečními skladbami. Tato parta mladých, nadšených a šikovných muzikantů pořádá své vlastní koncerty, vystoupení s hvězdnými hosti, ale hraje i plesy. Zpívají Petra Sirůčková, Simona Andrejsová a Richard Köhler, orchestr řídí Martin Profous.

 

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR

OPSO je přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu, blues a taneční hudby 20. let. Díky použití dobových nástrojů, originálních technik hraní a sofistikovaných aranžmá, je tento orchestr považován za jeden ze stylově nejvěrnějších.

Ve foyer vystoupí žáci a soubory ze ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem, konkrétně Plechband pod vedením Nikoly Šimkové a žáci Simony Hučíkové a Tomáše Valtery.