poster

DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer

JAZZINEC QUARTET     

Petr Stránský – trubka, Samuel Janko – baskytara, Jiří Matyska - pozoun, Ondřej Štěpán - bicí

Hned při svém vzniku před třemi lety získala tato nejmladší jazzová skupina u nás absolutní vítězství v krajském kole soutěže jazzových souborů základních uměleckých škol. V současné době je nejmladšímu sólistovi 10 let, ostatním 13 let. Skupina  vystupuje kromě jiného  pravidelně na několika respektovaných jazzových festivalech vedle našich i zahraničních špičkových profesionálních souborů ( Jazznights Hořice,  Jazzinec Trutnov, Swingový festival Kostelec n. Orlicí, Soundtrack Poděbrady, 2x Krokus jazz festival v Polsku). Na přehlídce „Dny R.A.Dvorského“  bude vystupovat poprvé. Repertoár souboru sahá od klasických jazzových standardů  až po současný jazz či jazzrock.

ORCHESTR JEŽKOVY STOPY

Mladý energický big band, který propadl swingu 30. a 40. let

Orchestr Ježkovy stopy existuje již 6 let. Věnuje se interpretaci výhradně české swingové hudby z období let 30. a 40. minulého století. V repertoáru má skladby nejvýznamnějších skladatelů této hudební éry: Jaroslav Ježek, Sláva Eman Nováček, Jiří Traxler, Kamil Běhounek a jiných. Autentického zvuku dosahuje používáním originálních dobových nástrojů a originálních not.  Vzhled orchestru se maximálně přibližuje době před 80 lety také stylem oblečení a účesů.

PETR SOVIČ & GRAMOFON

Dlouhohrající deska plná československých hitů. Výteční instrumentalisté, pestrý repertoár, hudební vzpomínky napříč věkem.

Petr Sovič a Gramofon je unikátní hudební projekt, který začal tak, jak tomu u muzikantů bývá. Na jednom pódiu se potkal zpěvák Petr Sovič s kytaristou Vladimírem Šrámkem a bubeníkem Tomášem Votavou. Během večera zjistili, že je spojuje nejen láska k české hudbě minulého století, ale hlavně chuť společně hrát a nechat působit kouzlo zapomenutých melodií i slavných dobových hitů. Ke spolupráci přizvali živelného klavíristu Jiřího Pavlíka, kontrabasistu Petra Dlabolu a v této pětičlenné sestavě tvoří kapelu „Petr Sovič a Gramofon“.

DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Petr Sovič & Gramofon
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
ORCHESTR JEŽKOVY STOPY
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Jazzinec Quartet
DNY R. A. DVORSKÉHO Hlavní festivalový večer
Jazzinec Quartet