poster

Hudební léto - BLUEGRASS

Bluegrass je pojítkem pro všechny tři účinkující kapely tohoto večera. Na venkovním pódiu na náměstí Václava Hanky Vám zahrají:

18:00    Fámy

19:30    Professional Deformation

21:00    Poutníci

 

FÁMY - česká legendární bluegrassová kapela hrající pod taktovkou hudebního mága a všeuměla Petra Kůse. Mezi další členy kapely patří Martin Hanuš, Josef Kučera, Dušan Paťava a nám všem dobře známý Petr Máslo z Červeného Kostelce.

 

PROFESSIONAL DEFORMATION -  elektrizující hudba čtyř sympatických darebů, kteří prostě umí!

Jak zní spojení melodického bluegrassu, swingu, rockabilly a čtyř mužských hlasů? Odpověď dostanete od skupiny Professional DeFormation, kterou v roce 2016 založil kytarista a zpěvák Jakub Racek (Plavci, ex. Pavel Bobek). Hvězdnou sestavu doplňují neméně významní muzikanti s letitou hudební praxí, Miloš Klápště kontrabas (ex. Richard Muller), dobrista Radek Vaňkát a bandžista Petr Vošta. Živá vystoupení kapely jsou nabitá energií a hudebními legráckami. Vychutnáte si lyrické balady vkusně doplněné barevnými vokály a skvělé instrumentální výkony nenechají nikoho na pochybách, že je součástí něčeho výjimečného.

 

POUTNÍCI - stálice českého bluegrassu a country

Česká skupina Poutníci je již několik let zařazována do kategorie legenda country. Vznikla v roku 1970 v Brně. V sestavách Poutníků se během řady let vystřídali osobnosti jako Robert Křesťan, František Linhárek, Luboš Malina, Mirek Hulán a spousta dalších. Kapela vyhrála několikrát soutěž Porta a dokonce získala Zlatou Portu, ocenění za dlouholetou činnost ve folku.V letech 1989 a 1990 skupina získala i ocenění v USA za nejlepší neamerické bluegrassové CD udělované organizací SPBGM.