poster

Hudební léto - ROCK

Rockový večer na náměstí Václava Hanky nabídne následující program:

18:00    Ondřej Fencl a Hromosvod

19:30    Rimortis

21:00    Bastard

 

ONDŘEJ FENCL  &  HROMOSVOD  -  je to už přes čtvrt století, co Ondřej Fencl v šatně ZŠ Horáčkova před vyučováním oslovil dva spolužáky, jestli by s ním nehráli v kapele Hromosvod – i stalo se. Nejdřív to byl kinderfolk, pak folk, pak folk-rock charakteristický souzvuky houslí s příčnou flétnou a říznými bubny… Dnes je Hromosvod plný elitních českých sidemanů a hraje prostě písničky. Citlivě, něžně i divoce, tak, jak se sluší. Středobodem je autorská tvorba devětatřicátníka Ondřeje Fencla (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Oskar Petr Marsyas, Schodiště, trio s Vladimírem Mertou či Janem Hrubým). Oproti původnímu folk-rocku hraje dnes Hromosvod barevněji, více pro písničku, méně na odiv. Zpěváka, klávesistu a kytaristu Fencla doprovází na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra (m.j. Bran), na housle Hana K. Vyšínská (m.j. Inflagranti), na basu Jaryn Janek (m.j. K. Střihavka, Krucipüsk…) a liberecký bubenický matador Tomáš Marek (ex-Lucie, Kollerband…). Texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika – to je dnešní Hromosvod.

 

Poděbradksá skupina RIMORTIS, jenž si našla název v ženském křestním jménu ze starolatinského kalendáře, působí na scéně 22 let. Za tu dobu vydala osm CD, jedno DVD, natočila deset videoklipů a odehrála cca 700 koncertů. Je například pravidelným účastníkem nejprestižnějšího rockového festivalu u nás, vizovického Masters of Rock. Svižná melodická hudba, dravé kytary, symfonické klávesy a česky zpívané texty provází kapelu po celou dobu její existence a do Dvora Králové se těší nová omlazená sestava:

  • Kamil Růžička – bicí
  • Martin Čermák – kytara
  • Jirka Vrba – klávesy
  • Vašek Mrzena – basa
  • Jaromír Bartoš - zpěv

 

BASTARD - skupina BASTARD se už léta řadí mezi hardrockové harcovníky na tuzemském trhu. Objíždějí festivaly, často jsou předkapelou řady světových es (Bonfire, Uriah Heep aj), prožili si i znovuvzkříšení a v současnosti se kolem této formace děje spousta změn. Jejich řady opustil jeden ze zakladatelů, zpěvák Láďa Tomis, točí novou desku a od roku 2020 hrají v inovované sestavě.

Prosíme návštěvníky, aby dodržovali platná nařízení viz odkaz zde