poster

KRÁLOVÉDVORSKÉ LÉTO - JAZZ & BLUES

Krásný program Vás čeká i tuto středu:

18:00   My Band

19:30   Jimmy Bozeman & The Lazy Pigs

21:00   Jakub Racek & Irena Budweiserová

 

MY BAND

Zdraví Vám mladá jazz-funková kapela MyBand! z Trutnova. Vznikli jsme v roce 2016 jako jazzový kvartet. Postupem času jsme se rozrostli až do dnešního desetičlenného bandu. V kapele máme velmi šikovné hráče, kteří letos vyhráli celostátní kolo soutěže ZUŠ ve svých kategoriích ve hře na dechové nástroje. Jsme rádi, že se můžeme pochlubit touto novinkou. Velmi nás baví jazz, funk, ale nebojíme se zařazovat do repertoáru i moderní skladby a aranžovat si je do našeho obsazení. Každý člen kapely vnáší do MyBandu! originální zvuk, který kapelu charakterizuje. Hrajeme rychlé, hlasité, taneční skladby, ale také umíme naše posluchače pohladit po duši něžnými a pomalejšími písněmi se sametovým hlasem naší zpěvačky Páji. V kapele máme početnou dechovou sekci v níž naleznete saxofony, trumpety, pozouny i příčnou flétnu. Celou kapelu doprovází dále elektrická kytara, basová kytara, piano a bicí. Jsme kapela, která nedávno dosáhla plnoletosti, protože náš věkový průměr v kapele je 18let. Pokud máte chuť slyšet mladé muzikanty, kteří hrají především jazz a funk, přijďte si nás poslechnout na Hudební léto 2022 ve Dvoře Králové nad Labem. Těšíme se na Vás! 

Kapela MyBand! :)

Členové:
Adéla Ščudlová - alt saxofon
Bára Benecká - alt saxofon
Monča Ščudlová - flétna
Pája Richterová - piano
Jiří Matyska - pozoun
Filip Knížek - trubka
Petr Stránský - trubka
Jakub Borůvka - kytara
Vašek Jirák - baskytara
Ondřej Adamec - bicí

 

JIMMY BOZEMAN & THE LAZY PIGS (USA/CZ)

Písničkář Jimmy Bozeman je příkladem generace nezávislých amerických hudebníků 70.let. Hlavní síla jeho příběhů tkví v osobním prožitku a poznání. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se nakonec usadil. Hvězdnou sestavu jeho doprovodné kapely tvoří muzikanti s letitou hudební praxí, houslista Pepa Malina (Malina Brothers), kytarista Jakub Racek (Plavci), kontrabasistka Svatka Hlávková  Štěpánková (The Amplified Acoustic Band) a bubeník Tomáš Vokurka (Ivonne Sanchez aj.). Jimmy Bozeman natočil již sedm alb. Nejnovější nese název Old, New and in Between a můžete na něm slyšet jeho autentický folk-hillbilly, honky tonk a country-blues.

 

IRENA BUDWEISEROVÁ A JAKUB RACEK

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl.

 

Jakub Racek - kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem skupin Monogramu, Nugget, P. Jíšová. Plavci Honzy Vančury, Spolupráce: Casey Driessen USA, Ramblin´ Rex USA,  Pavel Bobek a další.

 

Můžete se těšit na gospel a blues v originální osobité podobě a vlastní tvorbu z nového společného CD "Křídla"

 

 

Vstupné dobrovolné. 

Občerstvení nabídne divadelní kavárna.

Toalety budou k dispozici v přízemí Hankova domu.

Celý program na letní scéně před divadlem naleznete ZDE.

Přehled všech akcí konaných v rámci Královédvorského léta naleznete zde.

Těšíme se na Vás!