HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

poster

KRÁLOVÉDVORSKÉ LÉTO - ROCK

První z řady koncertních večerů zahájí Královédvorské hudební léto 2022. A koho uslyšíte?

18:00   Jokers

19:30   Pražskej Tuzex

21:00   The Last Revolution & GreenDay Revival

 

JOKERS o sobě:

Jsme sofistikovaná ztřeštěná kapela z Prahy, která dbá na pódiovou i vizuální prezentaci. 

Těžištěm naší tvorby jsou melodické skladby s často vtipnými českými texty. Do písní vkládáme skryté významy.

Nezapadáme do zaběhnutých hudebních žánrů, vytvořili jsme si proto vlastní. Říkáme mu FetišPop a největší sílu má na živých koncertech.

Členové:

Petr Soukup - hlavní zpěv
Martin Pelikán - akustika, klávesy, vokály
Honza Zídek - elektrika, vokály
Pavel Stárek - basa, vokály
Štěpán Drábek - bicí

 

PRAŽSKEJ TUZEX

Kapela vznikla původně jako duo....kytara a zpěv v roce 2019. Ke konci roku 2019 pak začala kapela vystupovat v 5 lidech: zpěv - Max Cossu, Mirek Černík - kytara, Jindra Formánek - baskytara, bicí Matyáš Volf a akustická kytara zpěv - Kamila Gemrotová.

Bohužel  od března má zdravotní potíže náš frontman Max Cossu, tak ho nahradila Monika Davidová. Matyáše Volfa na bicí nahradil Jáchym Šilha a od lonského roku 2021 s námi vystupuje profesionální hudeník a kytarista Rudolf Černík.

 

 

THE LAST REVOLUTION & GREEN DAY REVIVAL

Kapela Green Day Revival vznikla v roce 2014 v obsazení: Jakub Odvárka (basová kytara), Jan Pospíšil (zpěv a bicí), Petr Pospíšil (vokály a kytara) a Jan Langfelner (kytara a vokály). První koncert kapela odehrála na Zahradní slavnosti na Chotěborkách, na kterou za pouhé dva týdny nazkoušela repertoár o patnácti skladbách. Po této akci začala kapela aktivně zkoušet a do konce roku 2014 odehrála ještě dva koncerty.

V roce 2015 se kapela začala rozjíždět stále dál. V tomto roce odehrála dalších 14 koncertů. Repertoár kapely se rozšířil o dalších pár skladeb. Dohromady jich bylo více jak 40.

V roce 2016 se kapela rozjela ještě více. Velkým úspěchem byla výhra na Polském festivalu v Kamenné Hoře. Také začali vznikat první vlastní skladby, které složil Jan Pospíšil, a to Hvězdy a Sny. Tyto skladby se ale zatím na koncertech nehrály. Tento rok kapela odehrála 23 koncertů. Ke kapele se také připojil další člen kapely, manažer Petr Čtvrtečka.

Rok 2017 byl nejúspěšnější na počet odehraných akcí, kterých bylo úžasných 40. Do repertoáru se již zapojily i vlastní skladby pod názvem kapely The Last Revolution (Je to dál, Hvězdy, Sny, Dokud ti síly nedojdou a další), které se již hrály i na koncertech. V tomto roce s kapelou odehrál i několik koncertů i bubeník Filip Petira, který se s kapelou zúčastnil i Pražské soutěže kapel. Kapela také začala aktivně shánět nového člena kvůli plánovanému odchodu Jana Langfelnera. V létě tohoto roku se také pracovalo na nahrávání studiového alba pod názvem „Ještě to nevzdávej“. Nahrávání proběhlo ve studiu v Úpici. 

V roce 2018 jsme vydali vlastní album. Do budoucnosti bude tvorba kapely směřovat více k vlastní tvorbě. A současně rozvíjet Green Day revival a hrát největší hity od Green Day.

 

Vstupné dobrovolné. 

Občerstvení nabídne divadelní kavárna.

Toalety budou k dispozici v přízemí Hankova domu.

Celý program Královédvorského hudebního léta naleznete ZDE.

Těšíme se na Vás!