poster

PŘEHLÍDKA MLADÝCH TALENTŮ

27. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského

 

Golden Saxis band je podkrkonošská kapela (ZUŠ Vrchlabí), která vznikla ze známého saxofonového souboru Saxy Baby Band. Saxofonové kvarteto GOLDEN SAXIS bylo založeno v roce 2016 pod vedením paní učitelky Simony Hučíkové. Za své krátké působení kvarteto absolvovalo několik velmi úspěšných soutěžních přehlídek národního i nadnárodního významu – samé první ceny. Repertoár kapely je velmi pestrý – klasická hudba, swing, úpravy filmových melodií a populárních písní.

 

V současné době hraje ve složení Barbora Šindelářová (sopránový saxofon), Šárka Klazarová (altový saxofon), Martin Holl (tenorový saxofon) a Simona Hučíková (barytonový saxofon). V širším obsazení společně s Martinou Klazarovou (basová kytara) – nyní studentkou 1. r. Konzervatoře v Praze, Michalem Koudelkou (kytara) – člen kapely Ostaš a pedagog ZUŠ Dvůr Králové, Hostinné, Vlastimilem Bucharem (bicí) – kapelník Jam and Bazaru a pedagog ZUŠ Vrchabí, Nová Paka. 

Sólová vystoupení:

 

Blanka Poláková (žákyně ZUŠ Dvůr Králové) je teprve sedmiletá klarinetistka, již má za sebou spoustu úspěchů – dvě 1. místa na mezinárodní soutěži Litvínovské dřevohraní 2021, 2022. 1. místo – okresní soutěže dřevěných dechových nástrojů, nyní se chystá na krajskou soutěž.

 

Martin Holl (žák ZUŠ Vrchlabí) –  nadaný a všestranný, rád také hraje na klavír i klarinet. V letošním roce se zúčastnil mezinárodní soutěže Litvínovské dřevohraní, 2. místo, 1. místo – okresní soutěž dřevěných dechových nástrojů, nyní se taktéž  chystá na krajsou soutěž. 

Šárka Klazarová je původně žákyní ZUŠ Vrchlabí. Nyní je studentkou 2. ročníku konzervatoře v Pardubicích u MgA Davida Marišlera. Je členkou Banda di Feste (Big Band konzervatoře v Pardubicích), dále působí v  Národním dechovém orchestru a pravidelně lektoruje v dechovém orchestru v Českém Hudebním Táboře Mládeže. 

Klarinetové kvarteto KLASA (žáci ZUŠ Dvůr Králové) je mladé složení hráčů. Již mají za sebou spoustu úspěšných soutěží, vernisáží, koncertů.

 

Průvodním slovem bude provázet Ladislav Peřina - působil jako kulisák v Klicperově divadle, Damu, rok Středočeské loutkové divadlo Kladno, 22 let divadlo Drak, 25 let volná noha jako herec, 17 let působí v ZUŠ Dvůr Králové a 15 let v ZUŠ Nové Město.

 

PŘEHLÍDKA MLADÝCH TALENTŮ
Miniband
PŘEHLÍDKA MLADÝCH TALENTŮ
Klasa