poster

Střední Amerika - Guatemala, Honduras

Nový pořad manželů Špillarových z nedávné cesty po Střední Americe. Dvakrát 45 minut plných krásných fotografií, poutavého komentáře, autentické hudby a nově bude oživen krátkými videosekvencemi.

Manželé Špillarovi vystoupili například na jednu z nejvyšších guatemaských sopek - Acatenango, kde nocovali ve výšce téměř 4 000 metrů za doprovodu hřmění a lávových ohňostrojů sousedního aktivního vulkánu Fuego. V národním parku Semuc Champey  zase prolézali a proplávali ponornou řekou Cahabon. S hořícími svícemi nad hlavami se snažili neutopit se v proudu a pod vodopády. Obdivovali jak vlídně působící pobřeží Karibiku s bělostnými plážemi, průzračnou vodou a nádherným podvodním světem korálových ostrovů ve srovnání s bojovně naladěnými, mocnou silou útočícími vlnami Tichého oceánu, narážejícími s hukotem na nekonečně dlouhé, černé, pacifické pláže.

Také měli možnost ocitnout se několikrát tváří v tvář tomu, co zbylo z kdysi rozvinuté, svérázné a v mnohém unikátní kultury starých Mayů. Stanuli v ruinách impozantních mayských sídel jak v guatemalském Tikalu, tak hoduraském Copánu. V ulicích dnešních vesniček a měst se denně mnohokrát setkávali s hrdými, ale usměvavými potomky prastarých Mayů, jejichž ženy stále chodí oblečené do nádherných, pestrobarevně vyšívaných krojů.

Jako vždy Vás celým pořadem provede zkušený vypravěč Václav Špillar, který jistě nezapomene poodhalit i některá drobná tajemství či humorné situace, které je na cestách potkaly.

Pořad pro II. stupeň ZŠ a SŠ.