VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 25 let. Za tu dobu jím prošlo na 800 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Tanec a hudba

Námětem středečního tvoření dětí byl tanec a hudba, což je zároveň i téma 51. ročníku Dětské mezinárodní výtvarné výstavy Lidice 2023.
  Publikováno: 2.2.2023 - 84 zobrazení

Krmení ptáčků

Technikou tisku z výšky vznikly skvělé práce plné ptáků a krmítek.
  Publikováno: 19.1.2023 - 85 zobrazení

Víte, jak vypadá zimní strašidlo?

Děti rozhodně ano a dokládají to jejich veselé práce.
  Publikováno: 13.1.2023 - 88 zobrazení

Zima za oknem

Ptačí svět v zimě pozorovaly děti za oknem. Práce jsou nádherné!
  Publikováno: 5.1.2023 - 130 zobrazení

Odpadový kalendář města Dvůr Králové nad Labem

Děti, jejichž obrázky se staly součástí odpadového kalendáře našeho města, byly odměněny a úplně všichni si mohli zatřást vánoční berlou pana Lokvence a přát si své tajné přání.
  Publikováno: 23.12.2022 - 87 zobrazení

Půjdem spolu do Betléma a na tři krále...

Ve dvojicích děti vytvořily parádní obrázky na téma Marie, Josef a Ježíšek v Betlémě a Tři králové ve formátu A1. Až do Vánoc budou práce zdobit velký sál Hankova domu.
  Publikováno: 15.12.2022 - 71 zobrazení183 článků