VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 25 let. Za tu dobu jím prošlo na 800 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Mít svůj domov

Obrázky na téma rodiny, domova i problematiky bezdomovectví vznikly ve středu 9. listopadu. Vybrané práce zašleme do výtvarné soutěže pořádané Knihovnou Slavoj v rámci Noci venku, kterou již tradičně a velmi úspěšně pořádá Pečovatelská služba Dvůr Králové n. L.
  Publikováno: 14.11.2022 - 117 zobrazení

A může začít pršet...

Děti ve výtvarce ve středu 2. listopadu vytvořily báječné veselé deštníky. :-)
  Publikováno: 3.11.2022 - 155 zobrazení

Podzimní procházka

Tématem prvního tvoření žáků výtvarného kroužku v novém školním roce byla rodinná procházka v aktuálních podzimních barvách
  Publikováno: 7.10.2022 - 177 zobrazení

Kladenská veverka 2022

Do Hankova domu doputovala cena pro Štěpána Karbana
  Publikováno: 12.7.2022 - 209 zobrazení

Černobílé práce do soutěže na téma Božena Němcová dostaly hned několik ocenění

Pěkné diplomy získali autoři obrázků za portrét známé autorky nebo za ilustrace jejich pohádek
  Publikováno: 23.6.2022 - 192 zobrazení

Poslední setkání ve školním roce 2021/2022

Ve středu 1. června se děti naposledy v tomto školním roce sešly s lektorkou Vandou Kotíkovou, ale na práci tentokrát nedošlo, děti si daly tradiční zmrzlinu a s plnými deskami vlastních obrázků se se svou oblíbenou lektorkou rozloučily.
  Publikováno: 2.6.2022 - 217 zobrazení183 článků