FOTOGALERIE

Taneční 2017

Kurzy tanečních začaly letos 2. září. Vedou je taneční mistři Tomáš a Kateřina Chmelovi z TAK Dance Krok Hradec Králové. Hudební doprovod kapela DK Band. Taneční mají za sebou 9 lekcí.
  Publikováno: 1.11.2017 - 1161 zobrazení

LiStOVáNí - Robert Fulghum – autor knihy Opravář osudů

Do Dvora Králové nad Labem přijel autor světových bestsellerů ROBERT FULGHUM! Americký spisovatel, který se opět vrací do Česka, aby vyjel s projektem LiStOVáNí představit svou novou knihu Opravář osudů doplněným o divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal? Účinkovali Věra Hollá a Alan Novotný. Součástí pořadu byl i tlumočený rozhovor autora s diváky a autogramiáda.
  Publikováno: 19.10.2017 - 748 zobrazení

Divadlo - Bůh masakru

Yasmina Reza • Bůh masakru. - Divadelní hra představuje příklad chytré jiskřivé zábavy, která je založena na postupném odkrývání lidských charakterů čtyř na první pohled civilizovaných a solidních lidí. Dva manželské páry se sejdou, aby vyřešily následky rvačky mezi jejich dětmi, při které jeden z chlapců přišel o zuby. Překlad: Michal Lázňovský. Režie: Petr Štindl. Hráli: Anna Polívková, Viktor Dvořák, Kristýna Kudrnáčová, Miroslav Novotný.
  Publikováno: 16.10.2017 - 673 zobrazení

Úsměvy Zdeňka Trošky s písničkami Simony Klímové

Vyprávění Zdeňka Trošky proložené písničkami Simony Klímové
  Publikováno: 10.10.2017 - 730 zobrazení

Divadlo - Africká královna

Divadlo Place - hráli: Linda Rybová a Hynek Čermák. Příběh o lásce a válce Těžko by se hledal nesourodější pár než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností,. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku. Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti.
  Publikováno: 5.10.2017 - 804 zobrazení

Den seniorů 2017

V programu vystoupila Staropražská skupina Hašlerka. sestava: Petra Sladká - zpěv, kytara, moderace, tanec Filip Sychra - zpěv, moderace, tanec Ladislav Vojta - housle, kytara, zpěv Jiří Hötzel - akordeon, piano, zpěv David Holý - kytara, zpěv Michal Žára - kontrabas, housle, viola, bicí, perkuse, zpěv biografie: Muzikanti z kapely Hašlerka se rozhodli obnovit tradici českého kabaretu počátku minulého století, na jejímž rozmachu měl lví podíl Karel Hašler. Avšak nebojí se do svého repertoáru zahrnout písně z oblasti šansonu, jazzu či dokonce předvést "majstrštyky" z oblasti salónní hudby přelomu 19. a 20. století. V jejích programech uslyšíte písničky období c. a k. monarchie, jarmareční popěvky, moritáty, vojenské písně nejen doby Josefa Švejka, ryčné songy žižkovských Pepíků, dryjáčnické kousky zpívané v pivovarech a hostincích, kuplety z kabaretů a šantánů (Červená sedma, Montmartre, Lucerna, Hvězda aj.
  Publikováno: 2.10.2017 - 678 zobrazení211 článků