DIVADELNÍ ČTYŘLÍSTEK 2022 - 2023

Čtyři nedělní pohádky pro malé diváky z cyklu „POJĎTE S DĚTMI DO DIVADLA“
 

16. října 2022

ZAČAROVANÝ LES

Jana Galinová

Pohádka o jednom kdysi krásném lese, který se díky nepořádným lidem mění na ošklivý a nevlídný. Naštěstí jsou tu zvířátka, a ta si svůj les vzít nedají. Zvlášť když jim v tom pomáhají dva pohádkoví draci, Žofka a Ludva, kteří utekli z pohádky do lidského světa, protože se jim zdálo, že děti pohádky málo čtou. Utěšují smutnou paní Medvědici, které se ztratilo mláďátko a vydají se ho i se zvířátky Vlkem, Liškou, Medvědicí, Zajícem s malým Zajíčkem, Veverčákem, Sovou a Netopýrem hledat. A když se ještě v lese objeví medvídek Panda až z Číny, začne být všechno pořádně zamotané. Ale protože jsme v pohádce, všechno dobře dopadne. Pohádka je plná písniček, tajemství, ale také odpadků, které rozhodně do lesa nepatří. A děti se díky Pandě dokonce naučí, co se má s těmi odpadky dělat.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov
https://www.docelavelkedivadlo.cz/cz/predstaveni/pro-deti  

 

27. listopadu 2022

LOTRANDO A ZUBEJDA

Muzikálová pohádka

Pohádka je upravená do divadelního scénáře podle filmové pohádky Zdeňka Svěráka. Smyslem pohádky je ukázat dětem, že dobro je vždy silnější než zlo. A když se chce, všechno jde. Pohádkový příběh Lotrando a Zubejda ukazuje dětem jak býti dobrým a slušným člověkem.

Uvádí Divadelní společnost Natalie Venturové Praha
http://www.divadlonatalieventurove.cz/

 

26. února 2023

BROUČCI

Jan Karafiát, Marka Míková

Příběh o životě jedné rodiny, která není tak úplně obyčejná - je to totiž rodina svatojánských broučků. Jsou ale pohádkoví broučci tak moc jiní než skuteční lidé ze skutečného světa? Dost možná k sobě máme blíž, než bychom si mohli myslet... Loutkové zpracování dnes již klasického příběhu připomene některé lidské vlastnosti, a to nejen ty dobré.

Uvádí Divadlo Lampion Kladno
https://www.divadlolampion.cz/cz/divadlo/inscenace-broucci-52

 

16. dubna 2023

JEŽIBABY A ŽENICHOVÉ

Pohádka o tom, jak je těžké si vyčarovat ženicha.

Hrají:
Daniela Zbytovská
Barbora Seidlová
Nikola Zbytovská

Uvádí divadlo MALÉhRY Brno
http://www.divadlomalehry.cz/jezibaby-a-zenichove/