HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

DIVADELNÍ ČTYŘLÍSTEK 2023 - 2024

Čtyři nedělní pohádky pro malé diváky z cyklu „POJĎTE S DĚTMI DO DIVADLA“
 

22. října 2023

POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE

Josef Čapek

Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí.

3 klauni povídají příběh Pejska a kočičky netradičním způsobem, který dětské publikum nadšeně přijímá. Princip divadla na divadle, zejména v pojetí klaunů, je vděčným způsobem zpracování pro širokou diváckou obec a umožňuje dětem spoluvytvářet příběh, který se před nimi odehrává.

Všechny příběhy pejska a kočičky se hrají s loutkami i bez loutek a vždy za přispění dětského diváka.

Délka představení: 45-50 minut. Hraje se bez přestávky.

Uvádí Divadlo SemTamFór Brno
https://www.semtamfor.cz/repertoar/povidani-o-pejskovi-a-kocicce  

 

10. prosince 2023

HONZA MÁLEM KRÁLEM

Muzikálová pohádka

Radovan Snítil

Před desatero zimami a devatero léty se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc prima kluka. A tady to vlastně všechno začalo. Jednoho dnes si maminka uvědovila, že víc už Honzu sama nenaučí. Sbalila mu proto uzlíček a poslala ho do světa na zkušenou.

Honzovi se zprvu nechtělo. Ale protože věděl, že maminky mají vždycky pravdu, slezl z pece a šel. A bylo to cesta dlouhá, občas i krušná, ale pořád veselá. Že měl Honza odjakživa dobré srdce, a k tomu i za ušima, povedl se mu nejeden husarský kousek. Chytře přelstil nenasytnou šafářku, lakotnou selku na sekyrkovou polévku utáhl, sedlákovi vytřel zrak, u loupežníků ve vší počestnosti sloužil, čímž si majestátní úřad královského bubeníka proti sobě pohněval. A dokonce se sám stal málem králem! Ještě štěstí, že pro všechny ty svoje klukoviny nakonec o to nejcennější, co na své cestě našel - o vroucí lásku sedlákovic děvečky Mařenky.

Délka představení 60 minut bez přestávky.

Uvádí Divadelní společnost Natalie Venturové Praha
http://www.divadlonatalieventurove.cz/

 

11. února 2024

BROUK PYTLÍK

Ondřej Sekora, Jana Galinová

Pokračování příběhů dvou kamarádů Ferdy a Pytlíka z palouku, kam se do jezírka, kde bydlí statečný a hodný, i když trochu jedovatý, Pavouk Vodouch, přistěhuje zlý Potápník s půvabnou Splešťulí Blátivou a začne všem poroučet. Ferda a jeho kamarádi - Cvrček, Ploštice Ruměnice, Škvor policajt, Luční Koník a samozřejmě Brouk Pytlík se společně snaží palouček zachránit. Ferda má narozeniny, na kterých se objeví i Beruška a Housenka Pepina. A protože je Ferda už z práce hodně unavený, vezme ho Pepina na výlet a na paloučku se ho rozhodne zastoupit Brouk Pytlík.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov
https://www.docelavelkedivadlo.cz/cz/predstaveni/pro-deti

 

28. dubna 2024

NA KOUZELNÉM PALOUČKU
Loutková revue


Peter Ďurica, Ernest Vaľko
 

Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.

 

Uvádí loutkoherecká skupina Loudadlo
https://loudadlo.cz/na-paloucku
 

PŘEDSTAVENÍ ZAČÍNAJÍ VŽDY V 15:00 HODIN, OD 14:30 JE PRO DĚTI PŘIPRAVENA VÝTVARNÁ DÍLNIČKA