HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2023 - 2024

 


13. září 2023

Rádobydivadlo Klapý
Franz Werfel:

JACOBOWSKI A STJERBINSKI

Road-play o Židovi Jacobowském a antisemitském plukovníkovi Stjerbinském, kteří prchají před nacismem z okupované Francie v roce 1940 a současně soupeří o ženu "Madame la France". Příběh inspirovaný autobiografickými zážitky samotného autora, kombinovaný s vyprávěním židovského obchodníka S. L. Jacobowitze na podobné téma, s náladou židovských anekdot. 

Komedie jedné tragédie, to je podtitul hry s nevelkou inscenační tradicí, ale se silně humanistickým posláním.

Režie: Jaroslav Kodeš
Hrají: Lenka Svobodová, Ladislav Valeš, Pavel Macák, Rosťa Soukup, Pavel Panenka, Dana Cendrová, Vít Líbal, Liběna Štěpánová, Anna Kodešová, Jana Dobrovodská, Lukáš Burda, Jonáš Filip ad. členové spolku Klapý


 

4. října 2023

Městské divadlo Mladá Boleslav  
Brad Fraser:

TEĎ MĚ ZABIJ

Příběh jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale nikdy neztratit naději. Příběh, kde stačí moc málo, aby to byl příběh kohokoliv z nás.

Režie: Petr Mikeska
Hrají: Roman Teprt, Milan Ligač, Malvína Pachlová, Lucie Matoušková, Jan Hofman


 

9. listopadu 2023

Městské divadlo Kladno
Miroslav Hanuš:

JAK UMŘÍT NA ROKENROL

Křížová cesta krále českého rokenrolu v doprovodu tří andělů, Mikuláše a šestičlenné kapely.

Autorská hudební inscenace na motivy životního příběhu legendárního zpěváka, hudebníka a showmana Mikiho Volka (1943 - 1996) je dílem herce a režiséra Miroslava Hanuše, který s kladenským divadlem spolupracuje pravidelně. Text vnikl přímo na tělo Janu Krafkovi, který je nejen hercem, ale rovněž vynikajícím zpěvákem a muzikantem, což ho předurčuje pro hlavní roli.

Režie: Miroslav Hanuš
Hrají: Jan Krafka, Jiří Wohanka j. h., Barbora Janatková, Anežka Rusevová, Barbora Hron Vovsíková / Lucie Pernetová j. h.


 

1. prosince 2023

Divadlo Palace Praha
Ken Ludwig:

DÁMY VPŘED!

Kena Ludwiga, nejslavnějšího žijícího amerického komediografa, k napsání této komedie vzdáleně inspiroval film Někdo to rád horké.

Leo a Jack, dva mladí kočovní herci, se v materiální nouzi rozhodnou ucházet o dědictví po zemřelé staré dámě jako její dlouho nezvěstní synovci. Ukáže se však, že stará dáme je naživu a nehledá synovce, ale neteře. Jak si s touto neblahou situací Jack a Leo poradí?

Režie: Jana Kališová
Hrají: Patrik Děrgel, David Gránský, Henrieta Hornáčková, Sabina Rojková / Natálie Dvořáková, Martin Pechlát, Jana Jiskrová / Johanna Tesařová, Milan Šteindler / Zdeněk Velen, Mirek Sabadin


 

16. ledna 2024

Komorní divadlo Kalich Praha
Pierre Palmade, Christophe Duthuron:

NA ÚTĚKU

Road movie dvou zcela rozlišných žen, které by si za normálních okolností asi neměly co říct, ale společný útěk od zažitých stereotypů spojí jejich cesty dohromady.

Na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a jejího útěku si pravděpodobně nevšiml ani manžel. A o generaci starší Claude, která v rozšafném župánku s lehkostí gangsterů utíká z domova důchodců a žene se za životem plným dobrodružství a milostných románků, které ještě nutně musí prožít.

Režie: Jakub Nvota
Hrají: Carmen Mayerová, Tereza Kostková


 

28. února 2024

Východočeské divadlo Pardubice
Leo Rosten, Miroslav Hanuš:

PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD

Divadelní adaptace známé humoristické knihy o záludnostech studia a výuky cizí řeči.

Komické příhody pedagoga s žáky newyorské večerní přípravné školy pro dospělé. Studenti pocházející z nejrůznějších koutů Evropy utíkají před 2. světovou válkou a v Americe hledají svůj nový domov. Podmínkou však je zkouška z angličtiny, což je pro mnohé z nich přímo nadlidský úkol. Horlivý pan Kaplan se s cizím jazykem potýká s neuvěřitelnou vervou, nezdolnou energií a velmi svéráznou logikou.

Jedinečný slovní humor se tu střídá se steskem po domově, dojemné situace se prolínají s vtipnými a to vše je doplněno řadou písniček a tanců z celého světa.

Režie: Miroslav Hanuš
Hrají: Martin Mejzlík, Petr Dohnal, Zdeněk Rumpík, Alexandr Postler, Radek Žák, Matěj Štrunc, Tomáš Lněnička, Ladislav Špiner, Petr Borovec, Ludmila Mecerodová, Dagmar Novotná, Romana Chvalová, Kristýna Hulcová, Eliška Jechová, Jindra Janoušková


 

17. března 2024

Studio Ypsilon Praha 
Jan Schmid:

VARIETÉ FREDA A. ANEB CHYTÁNÍ VĚTRU

Jevištní parafráze neboli rozprava a poněkud fraškovité a vaudevillové činění kolem dokola. Zároveň tanečně hudební divadlo. Přišli jsme na to, že slavný americký tanečník Fred Astaire, kterého v Ypsilonu hraje a zpívá Jan Onder, má kořeny v Praze. Naší hlavní inspirací jsou vzpomínky Astairovy taneční partnerky Ginger Rogers. Chceme, aby se inscenace v něčem podobala tehdejšímu zábavnému americkému divadlu – něčemu mezi vaudevillem, revuí a varieté. Zní zde mnoho slavné muziky. Zkrátka vydáváme se po opomíjených cestičkách, když ty hlavní jsou už tak vyšlapané.

Režie: Jan Schmid
HrajíPetr Vršek, Kamila Kikinčuková / Veronika Soumarová, Jan Onder, Jana Synková / Dana Batulková, Oldřich Navrátil, Barbora Skočdopolová, Pavel Nový, Renata Rychlá, Martin Bohadlo, Kryštof Mende, Jan Bradáč, Jiřina Vacková, Martin Janouš, Jan Večeřa, Roman Mrázik, Jan Noha, Dominik Renč


 

2. dubna 2024 - ZMĚNA TITULU, PŮVODNĚ PLÁNOVANOU INSCENACI BRÁCHA UVIDÍTE PŘÍŠTÍ SEZÓNU

Divadlo Ungelt Praha
Edoardo Erba:

PSTRUZI

Italská komedie, která zažene strach.

Režie: Jakub Šmíd
Hrají: Pavel Liška, Alena Mihulová, Jaromír Dulava

 

7. května 2024

Klicperovo divadlo Hradec Králové 
Gábor Görgay:

NA KOHO TO SLOVO PADNE

5 mužů, 1 uzavřená místnost, 1 klíč ke svobodě a 1 revolver – to je výchozí situace.

Komedie o tom, jak je snadné podlehnout pokušení moci a ovládnutí ostatních. Ale také o tom, jak se naše charaktery vybarví, když hledíme do ústí revolveru. Česká premiéra hry, která balancuje na hraně mezi absurdním divadlem a tarantinovsky laděnou drsnou komedií. Mafián, aristokrat, intelektuál, patolízal a jeden obyčejný vesničan uzavřeni v místnosti, ze které vedou pouze jedny dveře – dohodnou se nebo postřílejí?               

Režie: Michal Vajdička
Hrají: Jakub Tvrdík, František Staněk, Jiří Zapletal, William Valerián, Josef Čepelka 

13. června 2024

Agentura Harlekýn Praha
Eric Assous:

MLČETI ZLATO

Ne každá pravda je hezká, tak proč s ní chodit ven.

Gaspard a Clémence jsou ještě relativně mladí senioři s velmi slušným důchodem. Žijí v krásném bytě, a až na občasné drobné půtky, které jsou jen výrazem jejich temperamentu, je všechno, jak má být. Jejich syn Lucas se oženil s krásnou Manon a mají spolu malého syna Roberta, kterého rodiče čas od času hlídají. To vše až do dne, kdy před rodiči dojde mezi Lucasem a Manon k prudké hádce. Manon má totiž milence a odjíždí s ním na dovolenou…

Režie: Antonín Procházka
Hrají: Dana Morávková, Jan Čenský, František Skopal / Robert Hájek, Dominika Býmová / Ivana Korolová / Karolína Vágnerová


Výhody předplatného:

  • Pravidelná porce kulturních zážitků
  • Výrazná sleva oproti běžné ceně vstupenky
  • Stálé místo v hledišti po celou divadelní sezónu
  • Permanentka je přenosná, můžete ji zapůjčit svým blízkým a přátelům
  • Zakoupením předplatného se stáváte jedním z pravidelných diváků, díky kterým divadlo stále žije!

Stávajícím předplatitelům rezervujeme jejich místa do 31. července 2023. Po tomto termínu budou zbývající místa dána do volného prodeje.

Předplatné zakoupíte v předprodeji Hankova domu na nám. V. Hanky 299, rezervovat si jej můžete i elektronicky na adrese mannova@hankuv-dum.cz nebo telefonicky na čísle 499 318 355. Úhrada je možná hotově nebo bankovním převodem.

Cena předplatného:

Přízemí:
1. - 6. a 13. řada            3 600 Kč
7. – 10. řada                  3 400 Kč
14. – 16. řada                3 200 Kč

Balkón:
1. – 3. řada                    3 400 Kč
4. řada                           3 200 Kč

Změna titulů a termínů je vyhrazena.