HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

Dny R. A. Dvorského 2015 – 21. ročník 

V prvním večeru ve čtvrtek 12. března se představí PILSNER JAZZ BAND, devítičlenný orchestr z Plzně, který si za tři roky své existence stačil vydobýt své místo v oblasti českého tradičního jazzu a swingu. Ve svém repertoáru se soustřeďuje především na „zlatou éru jazzu“, tedy dixieland a swing, ale pro pestrost nechybí ani boogie – woogie, blues nebo standardy latin-jazzu. Právě pro svůj široký záběr je zván na domácí i zahraniční festivaly.

Nejen filmové a swingové melodie, ale v každém ohledu hity! To slibuje dámské vokální trio Dája Šimíčková, Taťána Roskovcová a Marta Marinová ve spojení s tříčlenným instrumentálním sdružením vynikajících jazzmanů. Jejich devízou je široký pěvecký záběr a bohaté umělecké curriculum.

Druhý festivalový večery úterý 24. března bude patřit dvěma bandům z Východních Čech.

Tím prvním bude swingový a jazzový orchestr JK BAND PARDUBICE, který ve svém repertoáru má nejen klasické swingové skladby z éry orchestrů Glenna Millera, Counta Basieho a Duke Ellingtona, ale i skladby jazzové, dixielandové, muzikálové, taneční a skladby modernějších stylů a kompozic světových a českých autorů. Na koncertech s J. K. Bandem vystoupila řada významných osobností, jako např., Jana Koubková, Jitka Zelenková, Marta Kubišová, Laďa Kerndl, Karel Hála, Milan Drobný, Richard Adam, Jakub Ryba, Jiří Stivín, J. J. Jazzmen, Teptet, Voxtet aj. Muzikanti J. K. Bandu měli také jedinečnou a již neopakovatelnou možnost zahrát si pod řízením samotného Gustava Broma.
Úspěchů zažil J. K. Band mnoho doma i v zahraničí celou řadu.(např. ve Vídni). V roce 2006 se také zúčastnil v legendárním „Studiu A“ živé nahrávky koncertu k výročí 100. narození Jaroslava Ježka, kde byl hostem Big Bandu Českého rozhlasu. Koncerty JK Bandu mají báječnou atmosféru.

Jako druhý zahraje Big Band Chrudim, který vznikl v roce 1997 z řad chrudimských nadšenců taneční a swingové hudby. Od roku 2008 diriguje orchestr Martin Profous. Dnes již seskupení koncertuje nejen v okolí Chrudimi a Pardubic, ale se svým programem účinkuje po celé republice. Na našem festivalu se mohou posluchači těšit i na vystoupení významného hosta. S chrudimským big bandem zazpívá v současné době stále více populární DASHA.

Festival se koná pod záštitou místostarostky města Dvůr Králové n. L. Mgr. Alexandry Jiřičkové,  za podpory Města Dvůr Králové nad Labem, Královéhradeckého kraje a za mediální podpory Českého rozhlasu Hradec Králové.