POŘADY PRO II. stupeň ZŠ

školní rok 2020 – 2021

26. října

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Známý příběh Phielase Fogga v novém zpracování.
Starší a mladší muž se náhodně setkávají při legendárním startu Nadarova balónu v Paříži v roce 1871. Jsou to Jules Verne, který v té době ještě nenapsal svou slavnou knihu, a soudobý čtenář, který ji zná nazpaměť. Spisovatel si začíná příběh vymýšlet, zatímco znalý čtenář jej ve svých komentářích konfrontuje s poznatky 20. století. Verne vstupuje do děje, aby osobně hrál svého hrdinu Philease Fogga, druhý mu sekunduje coby věrný sluha Passeparteut. Beze změny se přitom odehrává příběh slavné sázky,
zda lze za osmdesát dní objet zeměkouli.

Délka představení: 75 minut

Uvádí DIVADLO SemTamFór
Více na: https://www.semtamfor.cz/repertoar/cesta-kolem-sveta-za-80-dni

 

1. prosince

Střední Amerika - Guatemala, Honduras

Pro podzimní sezónu 2020 připravili manželé ŠPILLAROVI nový pořad ze zcela nedávné cesty po Střední Americe - Guatemala, Honduras.
Vystoupili například na jednu z nejvyšších guatemaských sopek - Acatenango, kde nocovali ve výšce téměř 4 000 metrů za doprovodu hřmění a lávových ohňostrojů sousedního aktivního vulkánu Fuego. V národním parku Semuc Champey  zase prolézali a proplávali ponornou řekou Cahabon. S hořícími svícemi nad hlavami se snažili neutopit se v proudu a pod vodopády. Obdivovali jak vlídně působící pobřeží Karibiku s bělostnými plážemi, průzračnou vodou a nádherným podvodním světem korálových ostrovů ve srovnání s bojovně naladěnými, mocnou silou útočícími vlnami Tichého oceánu, narážejícími s hukotem na nekonečně dlouhé, černé, pacifické pláže.

Také měli možnost ocitnout se několikrát tváří v tvář tomu, co zbylo z kdysi rozvinuté, svérázné a v mnohém unikátní kultury starých Mayů. Stanuli v ruinách impozantních mayských sídel jak v guatemalském Tikalu, tak hoduraském Copánu. V ulicích dnešních vesniček a měst se denně mnohokrát setkávali s hrdými, ale usměvavými potomky prastarých Mayů, jejichž ženy stále chodí oblečené do nádherných, pestrobarevně vyšívaných krojů.
Pořad bude mít klasický "špillarovský střih", tzn. 2 x 45 minut plných krásných fotografií, poutavého komentáře, autentické hudby a nově bude oživen krátkými videosekvencemi.


Cena zůstává 50Kč/žáka. Jako vždy Vás celým pořadem provede zkušený vypravěč- Václav Špillar, který jistě nezapomene poodhalit i některá drobná tajemství či humorné situace, které nás na cestách potkaly.

 

13. ledna

ETIKETA BURANI

Etiketa a škola hrou! Dají se vychovat nevychovatelní? Odpověď přináší autorská kabaretní show na bázi stand-up comedy pro předpubertální a postpubertální výrostky všech věkových kategorií.
Dvojice zkušených herců a klaunů, mistrů světa v krocení neposlušných davů  a odborníků na pravidla neslušného chování, vtipným a nevtíravým způsobem předávají divákovy základní informace o tom, jak se zdvořile chovat ve společnosti a přitom neztratit svou vlastní tvář :-) Hudba tanec, zábava, vždycky dobrá nálada!

Délka představení 50 minut
http://www.divadloplysovehomedvidka.cz/novy/index.php?sekce=repertoar&repertuar=20
Foto: https://www.skolnicasopis.cz/index.php?cla=761
Uvádí DIVADLO PLYŠOVÉHO MEDVÍDKA Prostějov


15. března

HVĚZDNÝ POSEL

O životě a díle astronoma Galilea Galileiho
Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.”
Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.

Ten příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to alespoň většina lidí myslela. A v té pradávné době - před téměř pěti sty lety - se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak?

Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravil tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, která s Naivním divadlem spolupracuje poprvé.

Více na: https://www.naivnidivadlo.cz/cs/hvezdny-posel

Délka představení 50 minut
Uvádí NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D