POŘADY PRO MŠ

školní rok 2019 – 2020

8. října

PYŠNÁ PRINCEZNA

pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové
V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a  princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě.
Délka představení cca 65 minut.
Pro děti od 3 let.

Uvádí Divadelní společnost Julie Jurištové - Více na http://www.dediva.cz/?pysna-princezna

 

15. listopadu

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS

Loutková revue
Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přesto, že jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme i očekávané hosty a proto se již na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky.Příjemné setkání pro vás připravila loutkoherecká skupina Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadu Studio kamarád.

Uvádí loutkoherecká skupina LOUDADLO Praha. - Více na http://www.loudadlo.cz/vanocni-cas

 

29. ledna

VELKÁ POŠŤÁCKÁ POHÁDKA Karla Čapka

Listonoš, pan Kolbaba, zahlédl v noci na poště rozesmáté poštovní skřítky. Hráli mariáš s dopisy. Psaníčko z lásky bylo rozehřáté a mělo proto nejvyšší hodnotu, dopis z donucení byl studený a hodnotu měl nízkou. Jedno psaníčko ale vůbec nemělo adresu! Skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba by důležitý dopis rád doručil, jenže nevěděl komu. Vydal se proto do světa, aby Mařenku našel. Jenže jak ji hledat? Trvalo to celý rok, cestou zažil řadu dobrodružství i legrace, nakonec ale Mařenku našel. Hned jí předal zamilované psaníčko a smutná Mařenka se konečně zase začala smát. Pan Kolbaba byl šťastný, protože viděl, že jeho snaha udělala někomu velkou radost ...

Pro děti od 4 let. Délka 65 minut.  - Více na https://liduscino-divadlo.webnode.cz/lekce/

 

16. března

KREJČÍK HONZA - ŠKOLA HROU NA DRUHOU!

Špetka ponaučení, ždibec moudrosti, hrstka písniček a kopec legrace!

Více na www.krejcikhonza.cz - délka představení 45 minut

 

16. dubna

AFRICKÁ POHÁDKA aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba

Jedná se o kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Ústřední postavou je s nadsázkou pojatý známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který vypráví o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provází věrný opičí kamarád Pepa. Ve třech veselých příbězích, plných hereckých gagů, písniček a překvapení, například vyléčí nastydlého slona, pomatenou žirafu nebo mrzutého lva, společně zachrání zbloudilého synáčka paní hraběnky ze spárů obrovského hada a pěkně proženou nezdárného lovce divokých zvířat. Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům. Na pozadí lehce ztřeštěných příběhů se děti dozvědí něco o Africe a seznámí se s osobou legendárního českého cestovatele.

Mým domovem jsou sice Malé české Holice
Ale odmalička toužím velice
Poznávat jak žijí třeba opice
V Africe, Africe !!!!

Uvádí Divadélko pro školy Hradec Králové.
Více na http://www.divadelkoproskoly.cz/clanek/africka-pohadka-aneb-podivuhodna-dobrodruzstvi-doktora-holub

 

26. května

POHÁDKY PRO HURVÍNKA

Autor / Pavel Grym
Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek.Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i s dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí !

Uvádí Divadlo SPEJBLA A HURVÍNKA Praha
Představení je vhodné pro děti od 4 let. Přibližná délka představení 1 hod. 30 min. s přestávkou.

 

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D

nahoru