HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

POŘADY PRO MŠ A 1. ROČNÍKY ZŠ

školní rok 2023 – 2024

11. října 2023

POHLEDNICE Z TOKIA ANEB MOMOTARÓ, CHLAPEC Z BROSKVE

Když se zatoulá jedna pohlednice z Tokia a český pošťák jí doručí jedné osamělé stařence na samotu u lesa, začnou se dít zvláštní věci. Babička si uloží před spaním pohlednici pod polštář...

Přeneseme se do Japonska a obeznámíme se s obyvateli ostrovní země a jejich zvyklostmi. Staneme se součástí tradičního japonského příběhu o malém chlapci jménem Momotaró.

"Momo" znamená v japonštině broskev. Momotaró je tedy chlapec z broskve.

Starý bezdětný pár vyloví z řeky, ke které každý den chodí, velkou broskev. Z té se vyklube rozverný malý klučík Momotaró. Když chlapec vyroste, chce uživit své stárnoucí rodiče a proto se vydává na daleký ostrov. Zde se utkává se zlými démony, kteří ostrov obývají. Chlapec démony nakonec přemůže a vrací se domů za svými rodiči i se svou láskou, japonskou princeznou, kterou vysvobodil ze spárů temných sil.

Koprodukční pohádka s českými i japonskými herci, převážně nonverbální, srozumitelná i nejmenším dětem. S použitím tradičních japonských hudebních nástrojů i českých loutek.

Velká dobrodružství a plná srdce lásky!

Příběh je zaměřený na přirozenou úctu ke starším lidem a zabývá se vztahem dětí a rodičů. Pro asijské děti je zcela přirozené postarat se o stárnoucí rodiče a zajistit jim spokojené stáří.

Délka představení je 45 minut.

Uvádí Divadlo Plyšového Medvídka Praha
Více na: https://www.divadloplysovehomedvidka.cz/japonsky-sen-2023/

 

28. listopadu 2023

ČERTŮV ŠVAGR

Na motivy Boženy Němcoé napsala Dana Bartůňková
Tento dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

Autor a režie: Dana Bartůňková
Hudba: Radim Linhart

Hrají: Julie Jurištová, Hana Tunová, Oldřiška Jeřábková, Milan Duchek / David Schneider, Libor Jeník / Jiří Krejčí, Josef Vaverka, Ondřej Janoušek, Vuk Čelebič

Délka představení cca 65 minut bez přestávky

Uvádí Divadelní společnost Julie Jurištové
Více na: http://www.dediva.cz/?certuv-svagr,20


20. února 2024

POVĚSTI ČESKÉ ANEB POHÁDKY POD ŘÍPEM

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ - Přeučil zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu dále se děti seznámí i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem. Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní "Pověsti české", jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové.

Hrají: Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček

Délka představení 50 minut

Uvádí Divadlo nejen pro děti Praha - Hrušková Přeučil Rohlíček
Více na: https://www.divadlonejenprodeti.cz/povesti/

 

21. března 2024

POZPÍVEJME SI DĚTI

Zbrusu nové tři minimuzikály Hudebního divadla dětem, které volně navazují na představení Povídejme si, děti - z cyklu minimuzikálů na motivy pohádek Josefa Čapka O Pejskovi a kočičce: Jak myli podlahu, O panence, která tence plakala a Jak psali psaní děvčatům do Nymburka.

Zpracování hudebních pohádek je opět z autorské dílny Michaely Novozámské. Představení je plné písniček a laskavého humoru Josefa Čapka, ze kterého toto kouzelné představení čerpá. 

Obohacuje literární výchovu na školách a motivuje děti ke čtení a chápání odkazu Josefa Čapka.

Scénář a režie: Michaela Novozámská
Písničky napsala: Michaela Novozámská
Hudba: Tomáš Krečmer a Michaela Novozámská
Hudební doprovody: Ivan Růžička, Ladislav Novotný, Jiří Kameník, Matěj Krečmer, Michaela Novozámská
Hrají: Ester Bendová Novozámská, David Benda

Délka představení 65 minut

Uvádí Divadlo dětem Hradec Králové
Více na: https://www.divadlodetem.cz/hrajeme/predstaveni/10

 

 

Vstupné na jednotlivá představení 80 - 90 Kč

Dle vašeho přání zajistíme projekci filmů v kině Svět ve formátu 2D a 3D