POŘADY PRO I. stupeň ZŠ 2. – 5. ročník

školní rok 2022 – 2023

 

2. listopadu 2022

POHÁDKA O LIAZCE

CESTA LIBERECKÉHO KAMIONU AŽ DO NITRA AFRIKY
Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století.
Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec. Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

OCENĚNÍ: Festival Dítě v Dlouhé 2019 - Cena dítko (cena diváků festivalu)                                                                                                     Délka představení: 50 minut
NAIVNÍ DIVADLO Liberec
Více na: https://www.naivnidivadlo.cz/cs/pohadka-o-liazce

 

6. prosince 2022

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ 
muzikálová pohádka

V ledovém království na konci světa žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jedno dne, když se prohání, jako mrazivá meluzína nad Královstvím slunce, zahlédne prince Kryštofa, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ella a Anna si z bratrovi nešikovnosti dělají legraci…a tak, když mu Sněhová královna nabídne náruč stříbrného prachu a celé království z ledu, očarovaný Kryštof se nechá unést do jejího království. Jeho náhlé zmizení trápí obě sestřičky, které se ho vydají se sněhulákem Olíkem hledat. Cestou zažijí mnohá dobrodružství a potkají se s pohádkovými bytostmi, které nikdy předtím neviděly.

METROPOLITNÍ DIVADLO Praha
Více na: www.metropolitnidivadlo.cz

 

28. února 2023

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Inscenace vycházející z klasických pohádkových námětů jsou nedílnou součástí dramaturgie Divadla Drak. Po úspěšné a oceňované inscenaci O bílé lani či novější O zlaté rybce se nyní na repertoáru Draku po dlouhých letech znovu objevuje také inscenace inspirovaná jednou z vůbec nejslavnějších klasických pohádek, Šípkovou Růženkou. Tento známý příběh o krásné královské dceři stižené kletbou se dočkal bezpočtu zpracování od nejrůznějších tvůrců, které provokuje svou metaforičností a obrazivostí, a pro loutkové divadlo je jako stvořený. Díky své vrstevnatosti navíc dokáže oslovit jak diváky v raně školním věku, tak i ty starší.

Délka představení 50 minut
DIVADLO DRAK Hradec Králové
Více na: https://draktheatre.cz/repertoar/sipkova-ruzenka/

 


21. března 2023

ZLOČIN V ŘÍŠI POHÁDEK

Pro dvojici policistů měl být ten den jen další obyčejná odpolední směna strávená v hlídkovém voze. Jenže to by se jim na zadním sedadle nesměl zničehonic zjevit záhadný stařeček. A že prý budou muset s ním. Do říše pohádek.

V klasických pohádkách se to odjakživa zločiny jen hemží. Lstivá liška unese nebohé dítě do své nory, žárlivá Královna otráví překrásnou Sněhurku, vlezlé Jezinky týrají bezelstného Smolíčka… Všechny tyto činy jsou ale v pohádkách pokaždé potrestány a napraveny. Co když se ale v pohádkách jednoho dne Zlo utrhne ze řetězu? Co když se začnou dít věci pro známé pohádky zcela netypické? V ten moment musí nastoupit Pohádkový dědeček a coby správce Pohádkové říše vrátit vše do patřičných kolejí. A když to sám nedokáže, nezbude mu, než využít své tajné chodby do Země lidí a unést odtamtud dva detektivní profesionály.

DIVADLO ALFA Plzeň
Délka představení 50 minut
Více na: http://www.divadloalfa.cz/index.php/cz/repertoar/item/995-zlocin-v-risi-pohadek

 

25. dubna 2023

DRAVÁ AMAZONIE

Růžoví delfíni, tyrkysová poušť a příběh bílého koně, nejdelší řeka na světě, zkoumání deštného pralesa, AMAZONŠTÍ INDIÁNI, šnorchlování s růžovými delfíny, PRAPODIVNÁ POUŠŤ PLNÁ VODY, S PŘÍBĚHEM, KTERÝ NECHCEŠ ZAŽÍT! 

60-80 minutová multimediální, dynamická a velmi atraktivní projekce s živým komentářem autorů – Kateřiny a Miloše MOTANI - prošpikovaná cestovatelskými příběhy

  • nádherné fotografie, dynamická videa
  • romantická, veselá i rytmická hudba
  • originální zvukové záznamy
  • mapky, geografie, biologie, ochrana přírody
  • krajina, kultura, lidé, zvířata a rostliny
  • cesta, terénním autem 4x4, na kajaku, na lodích, helikoptérou
  • jídlo a spaní
  • tipy a inspirace na cestu
  • neobyčejné, veselé a napínavé cestovatelské příběhy
  • živý komentář autorů

Více na: http://motani-photography.com/

Vstupné na jednotlivá představení: 70 - 90 Kč

Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D