POŘADY PRO I. stupeň ZŠ 2. – 5. ročník

školní rok 2018 – 2019


19. října

NEKONEČNÝ PŘÍBĚH

Celosvětově známá dětská kniha poprvé v divadelní verzi! Ustrašený kluk Bastián objeví na půdě školy tajemnou knihu. Stránku po stránce hltá vyprávění o chlapci Átrejovi, který za pomoci šťastného draka Falka hledá lék pro skomírající říši Fantázii a její vládkyni. Jaké je však Bastiánovo překvapení, když zjistí, že Fantázii může pomoci právě a jedině on sám! Bastián musí projít mnohými dobrodružstvími a postupně při nich ztratit vše, co měl, aby mohl znovu nalézt sebe sama a vrátit se domů…

Uvádí DIVADLO LAMPION KLADNO
Délka představení 110miut s přestávkou
Více na: https://www.divadlolampion.cz/cz/divadlo/inscenace-nekonecny-pribeh-3


27. listopadu

MALÝ PRINC

Muzikál Malý princ z autorské dílny Michaely Novozámské je inspirován literárním dílem francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho.

V našem hudebně divadelním zpracování naleznete všechny důležité obrazy tohoto nejznámějšího pohádkového příběhu. Obsahujícího mnoho metafor, přirovnání životních pravd ale i nadhledu, radosti a důvtipu.

Obrazy: 1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.

Účinkují: Ester Novozámská a David Benda

Délka představení: 60 minut

Divadlo dětem Hradec Králové
Více na: http://www.divadlodetem.cz/hrajeme/predstaveni/9


 březen

TUČŇÁCI NA ARŠE 

 Lidé i zvířata dost zlobili – pořád samé hádky a nevděk. A tak se Pánbůh naštval a seslal na ně potopu. Noe se to rozhodl zachránit a přizval na svou archu všechna zvířata. Od každého druhu po dvou kusech. A pozval i tučňáky. Možná to nevíte, ale s těmi to nikdy není lehké. Ti zlobit jen tak nepřestanou. Ale zato budou vždycky příkladnými kamarády – i za deště!

Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Přesně tak, jak to má ve správné pohádce být. Aspoň tučňáci to tak říkali a ti mají pravdu. Skoro vždycky.

“Díky přátelství dokážou tihle tři tučňáčí kamarádi překonat každou nástrahu a obtíž a vy jim budete fandit až do konce. Tučňák tučňáka nikdy neopustí. Operace ,potopa´může začít!”

Délka představení 1 hod. 20min. včetně přestávky
Uvádí Městské divadlo Zlín
Více na: https://www.divadlozlin.cz/cs/program/prehled-inscenaci/velky-sal/tucnaci-na-arse.html


17. května

FLORIDA & HAVAJ NA HAVAJI

Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Micky Mouse

  • Jedinečné výpravy na lodi, kajaku, plachetnici, na skútru a pěšky
  • Bohatý pomořský svět, spousty zvířat, sopečné ostrovy a žhavá tekoucí láva
  • Strhující indiánské a havajské tance
    Velmi úspěšná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI


Dle vašeho přání filmy v kině Svět ve formátu 2D a 3D