HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

DNY R. A. DVORSKÉHO 2023

28. ročník festivalu swingu, jazzu a blues

 

17. března - Hankův dům

KRÁLOVÉDVORSKÁ SWINGOVÁ TANČÍRNA 

Nejenom velkokapelový swing zazní v průběhu večera, kterým se protančíte... K tanci hraje DJ Mirek Novotný.

 

24. března - Hankův dům - HLAVNÍ FESTIVALOVÝ VEČER - pro nemoc odloženo, nový termín 4. května

BIG BAND CHRUDIM

Big Band Chrudim vznikl v roce 1997 a od té doby baví své posluchače skladbami jazzovými, swingovými, ale i latinskoamerickou hudbou, popem a tanečními skladbami. Tato parta mladých, nadšených a šikovných muzikantů pořádá své vlastní koncerty, vystoupení s hvězdnými hosti, ale hraje i plesy. Zpívají Petra Sirůčková, Simona Andrejsová a Richard Köhler, orchestr řídí Martin Profous. 

ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR

OPSO je přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu, blues a taneční hudby 20. let. Díky použití dobových nástrojů, originálních technik hraní a sofistikovaných aranžmá, je tento orchestr považován za jeden ze stylově nejvěrnějších.

Ve foyer vystoupí žáci a soubory ze ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové nad Labem, konkrétně Plechband pod vedením Nikoly Šimkové a žáci Simony Hučíkové a Tomáše Valtery.

 

12. dubna - Krčma Starý Pivovar

THE CHILKATS (DE)

Nechte se přenést respektovaným kvartetem z Hamburku do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol. Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show. Po velmi úspěšném loňském turné jsou znovu v Čechách!

 

19. května - Krčma Starý pivovar

JNR ROBINSON BAND (UK/CZ)

Serge Robinson Jr. je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky. Absolvent South London College v Norwoodu, vyučující na Natural Voice Perfection Institutu. V sezóně 1994/1995 byl jmenován nejlepším gospelovým zpěvákem Británie, prošel muzikálovými divadly na West Endu, zpíval i doporovodné vokály na turné Michaela Boltona. Tuto vokální hvězdu doprovodí tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti Jakub Zomer, Matěj Černý a Tomáš Hobzek.