VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 25 let. Za tu dobu jím prošlo na 800 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Lotrando a Zubejda očima předškoláků

V neděli 27. listopadu hrajeme v divadle známou muzikálovou pohádku Lotrando a Zubejda. Děti ve výtvarce vytvořily krásné ilustrace, které ozdobí sál Hankova domu. Jste srdečně zváni!
  Publikováno: 24.11.2022 - 38 zobrazení

Loutkové divadlo

Děti rády chodí do divadla, proto zvládly toto téma hravě. Můžete hádat, jaké pohádky jsou ty nejoblíbenější... :-)
  Publikováno: 22.11.2022 - 35 zobrazení

Galerie obrázků v čekárně u lékaře

Ve spolupráci s paní doktorkou Exnarovou jsme čekárnu její ordinace přeměnili v malou galerii, která vystavuje práce dětí našeho výtvarného kroužku.
  Publikováno: 16.11.2022 - 43 zobrazení

Mít svůj domov

Obrázky na téma rodiny, domova i problematiky bezdomovectví vznikly ve středu 9. listopadu. Vybrané práce zašleme do výtvarné soutěže pořádané Knihovnou Slavoj v rámci Noci venku, kterou již tradičně a velmi úspěšně pořádá Pečovatelská služba Dvůr Králové n. L.
  Publikováno: 14.11.2022 - 52 zobrazení

A může začít pršet...

Děti ve výtvarce ve středu 2. listopadu vytvořily báječné veselé deštníky. :-)
  Publikováno: 3.11.2022 - 91 zobrazení

Podzimní procházka

Tématem prvního tvoření žáků výtvarného kroužku v novém školním roce byla rodinná procházka v aktuálních podzimních barvách
  Publikováno: 7.10.2022 - 113 zobrazení168 článků