VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 25 let. Za tu dobu jím prošlo na 800 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Kladenská veverka 2022

Do Hankova domu doputovala cena pro Štěpána Karbana
  Publikováno: 12.7.2022 - 40 zobrazení

Černobílé práce do soutěže na téma Božena Němcová dostaly hned několik ocenění

Pěkné diplomy získali autoři obrázků za portrét známé autorky nebo za ilustrace jejich pohádek
  Publikováno: 23.6.2022 - 48 zobrazení

Poslední setkání ve školním roce 2021/2022

Ve středu 1. června se děti naposledy v tomto školním roce sešly s lektorkou Vandou Kotíkovou, ale na práci tentokrát nedošlo, děti si daly tradiční zmrzlinu a s plnými deskami vlastních obrázků se se svou oblíbenou lektorkou rozloučily.
  Publikováno: 2.6.2022 - 77 zobrazení

Pravěk očima dětí

Obrázky pravěkých živočichů jsou dokonalé. Poznáte mamuta, brontosaura, pterodaktyla nebo šavlozubého tygra?
  Publikováno: 19.5.2022 - 112 zobrazení

Technika složek integrovaného záchranného systému

Záchranářská technika je soutěžním tématem v rámci 19. ročníku soutěže vypsané Ministerstvem vnitra a nazvané Svět očima dětí
  Publikováno: 13.5.2022 - 110 zobrazení

Výtvarné práce do soutěže Svět Boženy Němcové

Ilustrátorskou soutěž vypsala Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem u příležitosti 160. výročí úmrtí autorky.
  Publikováno: 6.5.2022 - 132 zobrazení162 článků