VÝTVARNÝ KROUŽEK

Výtvarný kroužek Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem pracuje již 25 let. Za tu dobu jím prošlo na 800 malých výtvarníků předškolního věku. Zkušená lektorka Vanda Kotíková učí malé výtvarníky proniknout do tajů a krásy různých výtvarných technik, rozvíjet zručnost, ale hlavně si pohrát, pobavit se, vyjádřit své představy a uplatnit svoji fantazii. Práce dětí putují na různé výstavy a dětské výtvarné soutěže. A úspěchy opravdu slaví! Každoročně se práce dětí umisťují na předních místech v nejstarších a nejprestižnějších soutěžích, jako je Alšova země, Lidická růže, Krásná jako kvítka… Havířov, Krkonoše očima dětí, Můj sen - Příbor, Den Země Ostrava, nebo Zvíře není věc. Dále dětské práce často zdobí prostory divadla, pasáž Penzionu Na Náměstí a nově i čekárnu ordinace oční lékařky v Tylově ulici naproti knihovně Slavoj.

Pravěk očima dětí

Obrázky pravěkých živočichů jsou dokonalé. Poznáte mamuta, brontosaura, pterodaktyla nebo šavlozubého tygra?
  Publikováno: 19.5.2022 - 258 zobrazení

Technika složek integrovaného záchranného systému

Záchranářská technika je soutěžním tématem v rámci 19. ročníku soutěže vypsané Ministerstvem vnitra a nazvané Svět očima dětí
  Publikováno: 13.5.2022 - 246 zobrazení

Výtvarné práce do soutěže Svět Boženy Němcové

Ilustrátorskou soutěž vypsala Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem u příležitosti 160. výročí úmrtí autorky.
  Publikováno: 6.5.2022 - 258 zobrazení

Moje nejmilejší pohádka

Máte nejraději Červenou Karkulku, Rákosníčka nebo draka? Děti mají jasno...
  Publikováno: 28.4.2022 - 260 zobrazení

Já a můj čtyřnohý kamarád

Děti a jejich domácí mazlíčci, to byl námět středečního tvoření ve výtvarné učebně Hankova domu pod vedením lektorky Vandy Kotíkové.
  Publikováno: 21.4.2022 - 280 zobrazení

Kouzelné jarní krabičky

Zdobené krabičky na dětské poklady, které hlídá jarní víla vznikly během dvou lekcí výtvarného kroužku. Zda ji naplní velikonoční nadílka nebo sbírka pokladů je už na autorech samotných...
  Publikováno: 7.4.2022 - 231 zobrazení183 článků