HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

poster

KRÁLOVÉDVORSKÉ LÉTO - ROCK

První koncertní večer léta 2024 bude na venkovním pódiu před divadlem patřit rocku, a to v podání třech kapel:

18:00   Green Day Revival

19:30   The Paper Jack

21:00   Nanovor

Kapela Green Day Revival vznikla v roce 2014 v obsazeni: Jakub Odvárka (basová kytara), Jan Pospíšil (zpěv a bicí), Petr Pospíšil (vokály a kytara) a Jan Langfelner (kytara a vokály). První koncert kapela odehrála na Zahradní slavnosti na Chotěborkách, na kterou za pouhé dva týdny nazkoušela repertoár o patnácti skladbách. Po této akci začala kapela aktivně zkoušet a do konce roku 2014 odehrála ještě dva koncerty. V roce 2015 se kapela začala rozjíždět stále dál. V tomto roce odehrála dalších 14 koncertů. Repertoár kapely se rozšířil od dalších pár skladeb. Dohromady jich bylo více jak 40. V roce 2016 byla velkým úspěchem kapely výhra na polském festivalu v Kamenné Hoře. Také začaly vznikat první vlastní skladby, které složil Jan Pospíšil, a to Hvězdy a Sny. Rok 2017 byl nejúspěšnější na počet odehraných akcí, kterých bylo úžasných 40. Do repertoáru se již zapojily i vlastní skladby pod názvem kapely The Last Revolution. Pár koncertů s kapelou odehrál i bubeník Filip Petira, který se s kapelou zúčastnil Pražské soutěže kapel. V létě tohoto roku se také pracovalo na nahrávání studiového alba pod názvem Ještě to nevzdávej. Nahrávání proběhlo ve studiu v Úpici. V roce 2018 jsme vydali vlastní album. V roce 2018 jsme vydali vlastní album. Naším cílem je věnovat se především vlastní tvorbě, ale rádi hrajeme i hity od Green Day.

 

The Paper Jack

Česká rock´n´rollová kapela, kterou založili Andy Budka a Ondřej Timpl (oba ex-Katapult). Další dva členové jsou Johnny Jiroušek a José Botek.

V prosinci 2021 vydali album Zpátky na stromy, na jaře 2022 vznikl klip k singlu "Pohádková".

Kapela odehrála desítky koncertů po celé ČR, mimo jiné vystoupila i před britskými Nazareth a Slade.

V prosinci 2023 vydala nové album "Láska, Sex a Rock´n´roll". Několik písní z tohoto alba už zaznělo v českých rockových rádiích a píseň "Buldozer" byla zařazena do pravidelného oběhu.

 

Kapela Nanovo vznikla na podzim roku 1984 na troskách známé hardrockové legendy Meteor. Hudebně se pokouší hned od začátku o vlastní repertoár ve stylu tvrdé kytarové nové vlny. Stylově se vrací k tomu, co je jí přece jenom nejvíc líbí - melodický hardrock, nyní již prvky metalu. V období komunistických represí vůči podobně zaměřeným souborům se v podstatě plácá. Zlom nastává v roce 1987 po vydařeném koncertě v České Skalici a následných Stárkovských čajích. Kapela se našla v původním i převzatém repertoáru a stává se žádanou. Ke konci roku 1989 střídá u kytary Pavla Kejzlara Pavel Fulka, který obsluhuje i klávesy. Dochází k dalšímu posunu ve výrazu skupiny. V roce 1991 si přidává na konec názvu ryčné R a vzniká Nanovor. Přichází ovšem ještě jedno přitvrzení, a to v oblasti konzumace nápojů, především alkoholických. Roky 1993 až 1996 patří k nezapomenutelným. Škoda jen, že si to nikdo nepamatuje. Ke konci roku 1999 odchází ze zdravotních důvodů Pavel Fulka. Kapela uvolněné místo již neobsazuje. Ve tříčlenném obsazení tak konkuruje mnohým souborům, které ještě navíc disponují podpůrnou samplovací technikou. Tento stav platí zhruba do poloviny roku 2004. Rok zpět na vzpomínkové akci skupiny Meteor se objevuje starý známý Petr "Angus" Vnuk, hudebně již nečinný. A stává se to, co se nestává tak často. Kupuje kytaru, krabičky a aparát a po půl roce cvičení se postupně přidává k Nanovoru. Ještě existují lidé, kteří se dokážou nadchnout a znovu do toho šlápnout. Klobouk dolů. Petr "Angus" Vnuk ukončil svoje působení v kapele Nanovor před koncem roku 2008 a následuje hledání někoho, kdo má tolik odvahy, aby s námi brázdil rocková pódia východních Čech. Jedna z podmínek přijetí je znalost voleného mariáše. Novým kytaristou se na začátku února stává Karl von Teppich (ex Exekutor, ex Cugrunt, ex Imrwere). Málem se mu podařilo snížit věkový průměr skupiny, že se tak nestalo, není rozhodně jeho chyba. Začátek roku 2013 znamenal pro Nanovor důležitou změnu. Po 28 letech odchází Petr Demjanovič, po většinu času kapelník a důležitá postava souboru. Vidina astronomických "hounorářů" (honorářů) nás přiměla zůstat v triu a s dalšími hráči se již nedělit. Bylo ale nutno posílit technický tým.  Kapela se považuje za ryze zábavovou se všemi klady i zápory tohoto. Funguje na bázi pivo - zelená a je schopna hrát za jakýchkoli slušnějích podmínek. Hlavně že je mír!!! Nanovor je především parta a až potom kapela. Svoji existenci nijak nepřeceňuje. Poděkování patří hlavně fanouškům, kteří svojí účastí drží kapelu při životě.

Členové kapely:
Karel Stehlík (Karl von Teppich) - kytara/zpěv
Jiří Kejzlar (Jimák) - baskytara/zpěv
Jiří Drapač (Čmouda) - bicí/vokály
Fred Heinzel (Fred) - bicí/vokály
Michal Petera (Majkl) - kytara

 

Vstupné dobrovolné. Toalety k dispozici v budově divadla, taktéž i divadelní kavárna.