poster

SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019

náměstí T. G. Masaryka a pasáž Dvoreček – dětská scéna 

JG DIX, THE OTHERS, WOSTRUHA, PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA, LÁSKA /VÁCLAV VAŇURA/, NADORAZ, STO ZVÍŘAT

Dětská scénaPasáž 88 Dvoreček -  loutkové pohádky - Divadlo DOKOLA Tábor, Teátr Pavla Šmída, Loutkové divadlo KLÍČEK

Doprovodný programdivadlo eMILLIon - chůdaři, dobový kolotoč a střelnice, stánkový prodej, lunapark.

Těšit se můžete i na slosování turistické hry Toulky nejen Královédvorskem ve 12:30 hodin a vystoupení taneční skupiny Attitude ve 13:00 hodin!

JG Dix
je seskupením z Holic a Pardubicka, které stojí na pomezí mezi klasickým dixielandem a malým tanečním orchestrem. Repertoár je složen ze známých spirituálů a dixielandových skladeb domácích i zahraničních autorů. Jsou zde však obsaženy i písně jdoucí za hranice tohoto stylu. Kapela vystupuje na mnoha rozmanitých akcích, jako jsou kluby, plesy, firemní večírky, soukromé akce, městské oslavy.

THE OTHERS
Pop-rock band z Jičína. Okořeněný o akordeon, klavír a ženský vokál. Repertoár složený z autorských písní od symfonických balad až po punk.
V roce 2015 se na scéně objevila skupina THE OTHERS. Tuhle bandu založili zbylí členové tehdejší kapely Apple Pine. Z původních členů nakonec zůstal pouze frontman Unholy Mark. Toho po čase doplnil rockový veterán – bubeník Evžen a dále také stálice jičínské hudební scény – basák Ondra (Wooden Ships). Později se k sestavě připojila i harmonikářka Lucie Eva, která kapelu doprovází kromě akordeonu i na klavír, a také svým osobitým hlasovým projevem výborně doplňuje zpěváka Marka. V nejbližší době se na vás kapela, kromě neustálého koncertování, chystá zaútočit i sadou nových nahrávek.

Wostruha
Královédvorská country legenda

PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA
Ponožky pana Semtamťuka  je těžké napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč  hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. A tak na procházce s nimi můžete uslyšet jazz, folk, hospodskej šraml, ozvěny world-music, westernu, skáčka i rocku, to vše dodáno v jednom originálním balení. Pro svou zdánlivou nezařaditelnost tak můžete PPS potkat na akcích zcela rozličného charakteru  od festivalů a  slavností, po kluby, vernisáže a pijatyky.

LÁSKA /VÁCLAV VAŇURA/
Zpěvák a kytarista Václav Vaňura  používá přímo valentýnský pseudonym, posluchači ho znají pod jménem Láska. S milostným citem však tato přezdívka mnoho společného nemá. Vznikla z toho, že na facebooku se z jeho křestního jména zobrazoval jen konec – lav. A protože se právě takhle vyslovuje slovo love, tedy anglicky láska, fanynky mu přisoudily toto jméno. Původ tohoto pseudonymu tedy patrně napovídá i to, proč Václavův současný rozhlasový hit nese název Fejs tu fejs.

NADORAZ
Královéhradecký NADORAZ byl původně folkovou kapelou, ale postupně oblékl dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení. NADORAZ v posledních letech trochu přitvrdil, ale kmenovým autorem hudby i textů zůstal stále Jiří Petera, jehož písně tvoří osu repertoáru. Starší hity (Pivní hlad, Hoří, hoří v bordelu, Ježišmarjá, já jsem tak zdravej atd.) se na koncertech neustále ozývají.

STO ZVÍŘAT
Sto zvířat je česká klubová kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska. Byla založena roku 1990 v Praze na základech rock'n'rollového bandu.

Dětská scéna:

Divadlo DOKOLA Tábor - Dášeňka čili život štěněte
Nejen loutková pohádka na motivy Karla Čapka. Lidičky, máte vůbec představu, co člověk všechno zakusí, než vychová z malého neposedného štěněte doopravdického psa? Nejen loutková pohádka podle jedné z nejoblíbenějších českých dětských knížek Karla Čapka. Pohádka plná písniček a starostí o jedno malé chlupaté štěně. TEATR Pavla Šmída

Větrná pohádka
Podivín Větrovec cestuje po světě. Kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství na cestě potkají? Najdou krále větru?

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.
Kulisu namalovala Simonetta Šmídová, loutky vyřezal Jan Růžička, režie – Stanislava Kočvarová.

KOCOUR V BOTÁCH
Loutková scéna Klíček

SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Plakát - Svatováclavské posvícení
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
JG Dix
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
THE OTHERS
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Wostruha
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
LÁSKA /Václav Vaňura/
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
NADORAZ
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
STO ZVÍŘAT
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Dášeňka čili život štěněte
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Větrná pohádka
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Loutková scéna Klíček

Texty nebo obrázky, byly převzaty z webu:  https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/594023/valentynska-navsteva-u-rockera-dum-kde-bydli-laska.html