poster

SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019

náměstí T. G. Masaryka a pasáž Dvoreček – dětská scéna 

JG DIX, THE OTHERS, WOSTRUHA, PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA, LÁSKA /VÁCLAV VAŇURA/, NADORAZ, STO ZVÍŘAT

Dětská scénaPasáž 88 Dvoreček -  loutkové pohádky - Divadlo DOKOLA Tábor, Teátr Pavla Šmída, Loutkové divadlo KLÍČEK

Doprovodný programdivadlo eMILLIon - chůdaři, dobový kolotoč a střelnice, stánkový prodej, lunapark.

Těšit se můžete i na slosování turistické hry Toulky nejen Královédvorskem ve 12:30 hodin a vystoupení taneční skupiny Attitude ve 13:00 hodin!

JG Dix
je seskupením z Holic a Pardubicka, které stojí na pomezí mezi klasickým dixielandem a malým tanečním orchestrem. Repertoár je složen ze známých spirituálů a dixielandových skladeb domácích i zahraničních autorů. Jsou zde však obsaženy i písně jdoucí za hranice tohoto stylu. Kapela vystupuje na mnoha rozmanitých akcích, jako jsou kluby, plesy, firemní večírky, soukromé akce, městské oslavy.

THE OTHERS
Pop-rock band z Jičína. Okořeněný o akordeon, klavír a ženský vokál. Repertoár složený z autorských písní od symfonických balad až po punk.
V roce 2015 se na scéně objevila skupina THE OTHERS. Tuhle bandu založili zbylí členové tehdejší kapely Apple Pine. Z původních členů nakonec zůstal pouze frontman Unholy Mark. Toho po čase doplnil rockový veterán – bubeník Evžen a dále také stálice jičínské hudební scény – basák Ondra (Wooden Ships). Později se k sestavě připojila i harmonikářka Lucie Eva, která kapelu doprovází kromě akordeonu i na klavír, a také svým osobitým hlasovým projevem výborně doplňuje zpěváka Marka. V nejbližší době se na vás kapela, kromě neustálého koncertování, chystá zaútočit i sadou nových nahrávek.

Wostruha
Královédvorská country legenda

PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA
Ponožky pana Semtamťuka  je těžké napasovat do nějaké hudební šablony, od začátku své existence kráčí bez zábran napříč  hudebními styly a s nějakým žánrovým zařazením si hlavu ani nic jinýho nelámou. A tak na procházce s nimi můžete uslyšet jazz, folk, hospodskej šraml, ozvěny world-music, westernu, skáčka i rocku, to vše dodáno v jednom originálním balení. Pro svou zdánlivou nezařaditelnost tak můžete PPS potkat na akcích zcela rozličného charakteru  od festivalů a  slavností, po kluby, vernisáže a pijatyky.

LÁSKA /VÁCLAV VAŇURA/
Zpěvák a kytarista Václav Vaňura  používá přímo valentýnský pseudonym, posluchači ho znají pod jménem Láska. S milostným citem však tato přezdívka mnoho společného nemá. Vznikla z toho, že na facebooku se z jeho křestního jména zobrazoval jen konec – lav. A protože se právě takhle vyslovuje slovo love, tedy anglicky láska, fanynky mu přisoudily toto jméno. Původ tohoto pseudonymu tedy patrně napovídá i to, proč Václavův současný rozhlasový hit nese název Fejs tu fejs.

NADORAZ
Královéhradecký NADORAZ byl původně folkovou kapelou, ale postupně oblékl dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení. NADORAZ v posledních letech trochu přitvrdil, ale kmenovým autorem hudby i textů zůstal stále Jiří Petera, jehož písně tvoří osu repertoáru. Starší hity (Pivní hlad, Hoří, hoří v bordelu, Ježišmarjá, já jsem tak zdravej atd.) se na koncertech neustále ozývají.

STO ZVÍŘAT
Sto zvířat je česká klubová kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska. Byla založena roku 1990 v Praze na základech rock'n'rollového bandu.

Dětská scéna:

Divadlo DOKOLA Tábor - Dášeňka čili život štěněte
Nejen loutková pohádka na motivy Karla Čapka. Lidičky, máte vůbec představu, co člověk všechno zakusí, než vychová z malého neposedného štěněte doopravdického psa? Nejen loutková pohádka podle jedné z nejoblíbenějších českých dětských knížek Karla Čapka. Pohádka plná písniček a starostí o jedno malé chlupaté štěně. TEATR Pavla Šmída

Větrná pohádka
Podivín Větrovec cestuje po světě. Kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství na cestě potkají? Najdou krále větru?

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.
Kulisu namalovala Simonetta Šmídová, loutky vyřezal Jan Růžička, režie – Stanislava Kočvarová.

KOCOUR V BOTÁCH
Loutková scéna Klíček

SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Plakát - Svatováclavské posvícení
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
JG Dix
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
THE OTHERS
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Wostruha
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
PONOŽKY PANA SEMTAMŤUKA
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
LÁSKA /Václav Vaňura/
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
NADORAZ
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
STO ZVÍŘAT
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Dášeňka čili život štěněte
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Větrná pohádka
SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ 2019
Loutková scéna Klíček

Texty a/nebo obrázky byly převzaty z webu:  https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/594023/valentynska-navsteva-u-rockera-dum-kde-bydli-laska.html