Navíc se tentokrát nejednalo pouze o jednoho sólistu, ale o ne tak často slýchané kytarového duo - Siempre Nuevo, které tvoří dvojice vynikajících interpretů – Patrick Vacík a Matěj Freml, zároveň pedagogové Pražské konzervatoře a brněnské JAMU.
Koncert s podtitulem „Poklady české a španělské kytary“ se tentokrát konal v prostorách Špýcharu Městského muzea, přičemž zaplněný sál spolu se sympatickým vystupováním a komentářem obou protagonistů vytvořily velmi příjemné pozitivní prostředí, jak pro publikum, tak i pro oba hudebníky.
Jak vyplývá z podtitulu koncertu, repertoár tvořili jak čeští, tak španělští skladatelé, s výjimkou první položky – transkripce Introdukce a Fandanga Itala Luigi Boccheriniho. Ostatní, vesměs již mladší autoři, byli Španělé Frederico Moreno-Toroba se svým hudebním obrazem Madrilenas a Enrique Granados se skladbami Oriental a Andaluza. Trojici českých autorů, jejichž skladby byly na koncertě prezentovány, tvořili Jan Novák (pět částí z jeho cyklu pro kytarové duo Rosarium), dále Milan Tesař - suita o třech částech Karussell (Intermezzo, Aria, Finále) a širokému publiku známý Štěpán Rak s nápaditě živelnou skladbou Didgeridoo, inspirovanou jeho australským turné.
Neuvěřitelná sehranost dua s detailně vypracovanou dynamikou, agogikou a frázováním, spolu s jejich sympatickým oduševnělým projevem, vytvořily v příjemném prostředí Špýcharu doslova srdečnou, vzájemně vstřícnou atmosféru. Po spontánním potlesku pak zazněly ještě dva přídavky – populární Palladio od Karla Jenkinse a Aqua e Vino Egberta Gismontiho.
Doufejme, že zaplněný sál Městského muzea je příslibem toho, že širší publikum si najde cestu i na další koncerty Kruhu přátel hudby v našem městě.
Petr Mádle