FOTOGALERIE

Hudební restart

Společně s královédvorskými kapelami startovala kulturní sezona po nucené přestávce vyvolané pandemií koronaviru. Zahráli: THE ARCANE LEGACY - symphonic-metal The Arcane Legacy sice nejsou na scéně dlouho, vždy ale dodají hutné ryfy, rychlé bicí a ty nejhrdelnější hlasy. Prostě správný death-metalový nářez okořeněný o symfonický orchestr. KRKONOŠSKÉ MATKY - rock Kapela Krkonošské matky vznikla jak jinak než u piva, toho Trutnovského, v hlavách dvou z kapelníků. Brzo se nakazil třetí a vznikl název Krkonošské matky. Rok 2018 přinesl výborného parťáka i zkušebnu. Členové kapely Ríša, Honza, Michal a Adam hrají výhradně vlastní skladby. POSLEDNÍ LEŽ - alternativ-rock Kapela se pohybuje na české hudební scéně od začátku roku 2002. Tehdy vznikla jako bigbeatová kapela s elektronickými sekvencemi a samply. V kapele se vystřídalo několik různých muzikantů, převážně pak za bicími nástroji, aby se ustálila na svém současném obsazení.
  Publikováno: 24.6.2020 - 17 zobrazení

467. koncrt KPH - Slavic Trio

Dechové trio v obsazení Barbora Trnčíková - hoboj, Anna Sysová - klarinet, Petr Sedlák - fagot, založené v Praze roku 2018.
  Publikováno: 9.6.2020

Dáma na kolejích

Jevištní podoba filmového muzikálu v podání herců Divadla A. Dvořáka Příbram.
  Publikováno: 4.3.2020 - 255 zobrazení

466. KPH - Jan Čmejla - klavírní recital

Foto: Václav Bartoška
  Publikováno: 28.2.2020 - 122 zobrazení

Divadlo - Anna Karenina

Lev Nikolajevič Tolstoj, Iveta Dušková - Anna Karenina. Komorní dramatizace nesmrtelného psychologického románu. Strhující příběh ženy volící mezi klidem rodinného krbu a vášní. Hráli: Pavla Drtinová, Agáta Dušková, Petr Herold, Pavel Kryl, Marek Menšík Divadlo Kampa Praha.
  Publikováno: 23.2.2020 - 133 zobrazení

David Koller - Acoustic Tour 2020

DAVID KOLLER ACOUSTIC TOUR 2020 Chci zas v tobě spát, Amerika nebo Gypsy Love s novým prostorem a barvou. David Koller ve Dvoře Králové zahrál svoje hity v unplugged aranžích. Jeden z nejúspěšnějších českých hudebníků David Koller se po letní festivalové sezoně a podzimním turné se svojí domovskou Lucií vrátil k akustickým koncertům. V rámci turné David Koller Acoustic Tour 2020 dorazil 19. února 2020 i do Dvora Králové nad Labem. Zdejšímu publiku nabídl jiný koncertní zážitek, než skýtají festivaly nebo velké haly. V intimním prostředí Hankova domu přehrál svoje největší hity i průřez kariérou v akustických aranžích. Během večera zaznělo například Chci zas v tobě spát, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Gypsy Love, Amerika, Recidiva nebo Lovec střelec doktor&vědec. „Unplugged turné jedou sice už počtvrté, ale vždy k písničkám přistupují jinak a cizelují aranžmá. A podle ohlasu to baví i fanoušky, kteří mluví o prostoru, barvě a zvuku, který nebývá vždy v našich luzích a hájích ke slyšení,“ popisuje David Koller. Na podiu muzikanti střídali dvoje bicí, perkuse, čtyři kytary a klavír. „Ve stejné sestavě hrajeme dlouho, jsme sehraní, rádi zkoušíme nové věci a akustické turné pro nás bylo výzvou. V kapele je to samý jazzman se srdcem rockera, tak konečně dostanou prostor,“ dodává s úsměvem David Koller, kterého doplnil kytarista Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, bubeník Adam Koller, perkusionista Víťa Halška a hráč na kytaru a piano Matěj Belko.
  Publikováno: 23.2.2020 - 127 zobrazení261 článků