HANKŮV DŮM

Městské kulturní zařízení Dvůr Králové nad Labem

FOTOGALERIE

První Královédvorský masopust

V úterý 4. 3. se na Masarykově náměstí konal první královédvorský masopust. Díky základním i mateřských školám se v centru sešlo několik stovek masek. I přesto že ráno mimořádně zapršelo, přes den už se nebe umoudřilo, a tak po celý den návštěvníci na masopustu nechyběli. Lidové tradice asi nejrozvernějšího svátku připomnělo ve svých vstupech divadlo Kvelb. O další hudební a taneční vystoupení se postarali žáci Základní umělecké školy R. A. Dvorského, hry a soutěže pro děti připravil na dopoledne Dům dětí a mládeže Jednička. O naplnění žaludků se postaralo několik stánků s tradičním občerstvením a sladkostmi. 
  Publikováno: 11.3.2014 - 3324 zobrazení

Koncert mladých umělců - Julie Svěcená a Václav Mácha 414. KPH

Julie Svěcená - housle Narodila se 4. 4. 1994 v Brandýse nad Labem, žije v Praze. Je studentkou Pražské konzervatoře ve třídě profesorky Dany Vlachové. Mistrovské kurzy absolvovala u prof. Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu, dále spolupracovala s prof. Borisem Kusnirem (Rakousko), a prof. Stephenem Shippsem(USA). V současné době je mimořádnou posluchačkou v houslové třídě vynikajícího houslisty a pedagoga, profesora Rodneyho Frienda (Velká Británie). Václav Mácha - Klavír Václav Mácha (1979) je absolventem HAMU v Praze, které se ve svých 15 letech stal nejmladším posluchačem. Po úspěšném absolvování ve třídě prof. Ivana Moravce studoval u prof. Karl-Heinz Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru v Německu.
  Publikováno: 11.3.2014 - 6881 zobrazení

Divadelní představení Prachy

Hru uvedlo divadlo Palace Praha. Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává - Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber. Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet. Brilantní fraška se s obrovským úspěchem hrála po celém světě a o jejím autorovi napsal recenzent londýnského Daily Telegraphu: "Ray Cooney je často lepší než Feydeau... je to národní poklad."
  Publikováno: 11.3.2014 - 4466 zobrazení

Daniel Bárta

Fotografie z koncertu v Hankově domě 2014, v rámci turné MARATONIKA.
  Publikováno: 25.2.2014 - 4076 zobrazení

Divadelní čtyřlístek - Zimní příhody včelích medvídků

Pohádku uvedlo divadlo Krapet Praha. A je to tady! Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Všechno odkvetlo a všechno padá. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže neví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň. Ještě že ty hrušky padají. Vrací se vyděšení Čmeldové k mamince, která má pro ně také překvapení. Na oslavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé - pan Babočka, paní Mnohonožka Božka, pan Kvapík, pan Cvrček, babička Čmelinda a nesmí chybět ani Beruška. Všichni mají pro ně nějaký dárek, aby se Čmeláčkům v zimě dobře spalo. A taky spí. Jenže Zima zimice je tak krutá, že se Čmeldové probouzí uprostřed zimy, aby si přitopili.
  Publikováno: 16.2.2014 - 4146 zobrazení

Dáma s kaméliemi

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami uvedlo hru Dáma s kaméliemi. Velký romantický tragický příběh Alexandra Dumase inspiroval v dějinách umění mnohé autory. Slavná Verdiho opera La Traviata je toho nejlepším příkladem. Příběh kurtizány, která poznala pravou lásku, ale kvůli pokrytecké morálce společnosti i vinou svého podlomeného zdraví ji nemohla naplno prožít, byl nejnověji dramatizován ve Francii. V titulní roli se představila Sabina Laurinová.
  Publikováno: 24.1.2014 - 3798 zobrazení426 článků